Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 października 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Irena, Kleopatra, Jan
A+ A A-

Na wniosek członków Zarządu Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Kapituła Odznaczeń „Za Zasługi dla Związku żołnierzy WP" Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego podjęła Uchwałę Nr 5/2017/K w dniu 23.05.2018r. w sprawie uhonorowania mjr w st. spocz. Jana Dzierkowskiego - członka Koła nr 24 Związku Żołnierzy WP, Odznaką Honorową „Za Zasługi dla ZŻ WP", za jego szczególne zasługi w działalności społecznej i popularyzatorskiej na rzecz Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Czytaj dalej...

Na wniosek Zarządu Koła Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i BWP, Prezydium Zarządu Głównego Związku Kombatantów RP i BWP w dniu 01.09.2018 R.

Czytaj dalej...

Na wniosek Członków Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Kombatantów RP i BWP w Gryficach, Prezydent RP Andrzej Duda wydał postanowienie o uhonorowaniu Kombatanta RP i Weterana II Wojny Światowej ppor. w st. spocz. Czesława MICHAŁOWSKIEGO „Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski" za szczególne zasługi w walce o wolność i niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej.

Czytaj dalej...

UHONOROWANI PRZEZ PREZYDENTA RP.

Na wniosek Urzędu Stanu Cywilnego w Gryficach, Prezydent RP Andrzej Duda uhonorował Medalem „Za Długoletnie Pozycie Małżeńskie" 14 par małżeńskich z gminy Gryfice, które przeżyły wspólnie 50 lat i obchodziły „Złote Gody". „Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", to szczególne odznaczenie na które pracuje małżeństwo ponad 50 lat to jest 18 250 dni i nocy.

Czytaj dalej...

73 Rocznica Narodowego Dnia Zwycięstwa.

73 Rocznica Narodowego Dnia Zwycięstwa
W maju bieżącego roku upłynęło 73 lata od dnia podpisania Aktu bezwarunkowej kapitulacji Niemiec III Rzeszy hitlerowskiej , którą reprezentował feldmarszałek Wilhelm Keitel. Akt bezwarunkowej kapitulacji obejmował zaprzestanie działań zbrojnych przez wszystkie siły zbrojne lądowe, morskie i powietrzne będące pod dowództwem niemieckim w dniu 8.05 1945r. Kapitulacja III Rzeszy hitlerowskiej zakończyła działania wojenne w Europie. Nadal jednak toczyły się walki z Japonią na Dalekim Wschodzie. Dopiero 2 września 1945 r. przyniósł ostateczny koniec II wojny światowej.

Czytaj dalej...

Ostatnie pożegnanie Zasłużonego Kombatanta RP.

W dniu 16.05.2018 roku po długotrwałej chorobie w wieku 94 lat odszedł do Krainy Wiecznej Szczęśliwości służyć Bogu, były Żołnierz WP i Kombatant RP, długoletni Członek Koła Związku Kombatantów RP i BWP, Honorowy Członek Zarządu Terenowego Koła Kombatantów RP I BWB, długoletni pracownik Gryfickiej Cukrowni, odznaczony m.in. medalem „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP" i Odznaką „Weterana Walk o Niepodległość RP", oraz Złotą Odznaką Gryfa Pomorskiego, porucznik w st. spocz. Eliasz OLEJNIK.

Czytaj dalej...

W dniu 8 maja 2018 roku w wieku 69 lat odszedł na Wieczną Wartę Członek Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, były żołnierz zawodowy 28 brt, 2 BRt odznaczony m.in. Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju" mł. chor. w st. spocz. Ryszard Stanisław PAWLAK.
Urodził się dnia 25.08.1949r. w Białogardzie. Po ukończeniu szkoły podstawowej i średniej Szkoły Zawodowej w Białogardzie został powołany w dniu 25.09.1969r przez WKU Białogard do odbycia zasadniczej służby wojskowej i skierowany na szkolenie w WOSR w Jeleniej Górze. Po jej ukończeniu jako podoficer nadterminowy w dniu 20.09.1970r został skierowany do 13 PRt 2KOPK celem pełnienia dalszej służby wojskowej na stanowisku st. operatora APN, a następnie od dnia 24.09.1972r jako st. telemechanik przyrządów naprowadzania.

Czytaj dalej...

Jak co roku, tak i w roku 2018 Zarząd i Komisja Socjalno Zdrowotnych Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego zorganizowały w Dniu Święta Kobiet uroczyste spotkanie integracyjne. W spotkaniu, które odbyło się w kawiarni Gryfickiego Domu Kultury, udział wzięły Panie, wdowy, po zmarłych żołnierzach zawodowych z terenu Gryfic oraz członkowie Zarządu i Komisji Socjalno Zdrowotnej Koła w osobach: Krzysztof Tokarczyk, Grzegorz Walczak, Romuald Podmokły, Mieczysław Marcinkowski, Eugeniusz Suteniec i Mirosław Wójciak.

Czytaj dalej...

W dniu 6 marca 2018 roku, odbyły się w Sali Konferencyjnej patriotyczno rocznicowe obchody 73 rocznicy wyzwolenia Ziemi Gryfickiej z pod nazizmu hitlerowskiego i włączenia jej do Rzeczpospolitej Polski. Organizatorem uroczystości upamiętniającej te historyczne wydarzenia był Zarząd Gryfickiego Koła Związku Kombatantów RP i BWP.

Czytaj dalej...

W dniu 25 stycznia 2018r. w wieku 63 lat odszedł na wieczną wartę długoletni członek Koła nr 24 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, były żołnierz zawodowy Służby Uzbrojenia 82 dd 26 BR OP, absolwent PSZ w C. O. Sz. Służby Uzbrojenia i Elektroniki w Olsztynie, Prezes MKS LOK Baszta Gryfice, sędzia I klasy strzelectwa sportowego, odznaczony m.in. Złotym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju", Złotym Medalem „Za Zasługi dla LOK", Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz LOK", Medalem „XXX-Lecia ZŻ WP", st. chor. sztab. Marian RADECKI.

Czytaj dalej...

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk