Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/prusinowoswietoszkoly
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/prusinowoswietoszkoly


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
A+ A A-

ŚWIĘTO PRUSINOWSKIEJ SZKOŁY PO RAZ PIERWSZY Z NOWYM BOISKIEM

Pierwsze klasy i boisko pierwszej klasy

 

W tym tygodniu jedna z naszych gminnych szkół miała szczególnie dużo powodów do świętowania i uśmiechu. Zdecydowano, że spotkamy się w budynku placówki w środę, 15 października, dzień po Narodowym Dniu Edukacji. Gdzie? W Szkole Podstawowej w Prusinowie. Zaproszenie dyrektor Alicji Krawczyk na uroczystą akademię przygotowaną przez dzieci chętnie przyjęli burmistrz Andrzej Szczygieł, jego zastępca Zbigniew Chabowski, przedstawiciele kierownictwa oświatowego: Jan Daniłów, Roman Łobożewicz i dyrektorzy pozostałych "wiejskich" podstawówek w gminie: Marek Fornal i Sławomir Rospondek. Byłoby niesprawiedliwie, gdybyśmy nie docenili aktorskiego talentu dzieci. To widać na fotografiach: ich żartobliwe przedstawienia o tematyce szkolnej rozbawiły i zachwyciły gości. Z dużą wdzięcznością przyjęto też laurki, które przygotowali uczniowie, a rozdały ukochanym nauczycielom uczennice w nienagannie białych bluzeczkach. Największym przeżyciem tego dnia było pasowanie na pierwszaka. Nie wiadomo jednak, czy bardziej przejęci byli uczniowie, czy ich rodzice? :)

Społeczność Prusinowa ma jednak w tym tygodniu, oprócz święta swojej szkoły, dwa inne powody do dumy. Pierwszym z nich jest nowoczesne boisko, którego dotąd brakowało nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom. Pierwszym etapem zagospodarowania terenu przy podstawówce jest - zakończona już - kompleksowa modernizacja nawierzchni i ustawienie koszów do gry w piłkę. Po wstępnych rozmowach gminnych przedstawicieli z burmistrzami na czele wiemy już, że planowane są dalsze inwestycje na tym terenie. Mowa o bieżni sportowej i placu zabaw dla dzieci. Boisko zostało już jednak "ochrzczone". W zawodach o Puchar Burmistrza Gryfic zwyciężyła uczniowska drużyna gospodarzy i to był dla nich powód do ogromnej dumy. Uhonorowani zostali jednak sprawiedliwie wszyscy zawodnicy. Ponadto miłą niespodzianką na poczet nowego miejsca do gry był komplet akcesoriów sportowych, który w imieniu uczniów odebrała dyrektor. 

{gallery}prusinowoswietoszkoly{/gallery}

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk