Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/uniwerek
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/uniwerek


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:8 grudnia 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
A+ A A-

STUDENCI-SENIORZY LICZĄ SIĘ W GRYFICACH!

...a LICZĄ się przede wszystkim dla tych, którzy jakiś czas temu dostrzegli problem niewypełnionej luki, jaką jest praca społeczna na rzecz osób starszych. Już drugi rok funkcjonuje w naszym mieście Gryficki Uniwersytet Trzeciego Wieku powołany przez Gryficką Akademię Przyszłości.

Jak mówi prezes stowarzyszenia Monika Nowosad, są wśród nas tacy ludzie, którzy potrzebują naszej uwagi. Potrzebują również zajęcia czasu, którego mają być może więcej, niż inni, ale który bywa nieznośny, przez doświadczenia, jakie nabyli przez okres długiego życia, często przez samotność. Wiele osób mówiło, że projekt się nie uda, że nie możemy liczyć na taką społeczną pracę, która przecież nie przynosi materialnych korzyści. A jednak się udaje! Organizacja, która działa dzięki bezinteresowności wolontariuszy, którzy pracują za darmo wskazuje, jakie dziś są potrzeby społeczne. Tworzy społeczeństwo obywatelskie i buduje międzypokoleniową solidarność.

Potrzeby seniorów się LICZĄ

Dziś indeksy ma już 140 osób. Wiemy jednak, że potrzeby są jeszcze większe, ale na przeszkodzie stoją formalności techniczne. Na szczęście, burmistrz zapewnił, że jeśli samorząd będzie przychylny, wspólnie rozwiniemy GUTW tak, by dla każdego znalazło się w nim miejsce.

{gallery}uniwerek{/gallery}

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk