Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
A+ A A-

PASOWANIE NA UCZNIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GÓRZYCY

Tradycją naszej szkoły jest pasowanie pierwszoklasistów na uczniów i dzieci z oddziału „0” na przedszkolaków. W tegorocznej uroczystości oprócz rodziców i dziadków naszych uczniów udział wzięli – Burmistrz Gryfic - Pan Andrzej Szczygieł oraz Proboszcz naszej Parafii ks. Bogumił Stepek.

W tej doniosłej atmosferze nasze przedszkolaki i pierwszoklasiści popisywali się umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi, jak również swoją wiedzą z różnych dziedzin nauki szkolnej. Zostali „obdarowani” przez starszych kolegów pracowitością, uśmiechem, życzliwością i przyjaźnią. Po części artystycznej przystąpiono do ślubowania:  „…będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom…” Następnie dyrektor szkoły - Pan Marek Fornal pasował uczniów symboliczną kredką i życzył im wielu przyjaciół, optymizmu i wiary w siebie. Po pasowaniu przedszkolaki i pierwszoklasiści otrzymali z rąk Burmistrza pamiątkowe dyplomy. Następnie po wręczeniu upominków, wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pasowanie dostarczyło niezapomnianych wrażeń dzieciom, rodzicom i gościom.

 

Wychowawcy:

Barbara Sryplonek i Róża Zielińska-Chojnacka

  

  

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*