Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
A+ A A-

NOCNE CZUWANIE W STOŁCZYNIE

Dnia 22  lutego 2013 roku w Domu Generalnym Sióstr Uczennic Krzyża odbyło się kolejne  nocne czuwanie dla młodzieży z cyklu: „Świadkowie wiary wczoraj i dziś”.  Tematem spotkania był bł. Piotr Jerzy Frassati. Na czuwanie przyjechała  młodzież z Wolina z ks. Maciejem Babickim, ze Szczecina z ks. Stanisławem  Szlijanem, z Gryfic z ks. Pawłem Wiśniewskim, z Trzęsacza z ks. Stanisławem  Krzyżanowskim, z Dębna z p. Radosławem Nowickim, ze Szczecina z s. Izabelą  Służebniczką Starowiejską oraz indywidualnie z różnych miejscowości.         

   Czuwanie rozpoczęło się Apelem  Jasnogórskim o godz. 21.00. Następnie kleryk z Arcybiskupiego Wyzszego  Seminarium Duchownego w Szczecinie w formie prezentacji przedstawił historię życia  błogosławionego Piotra Frasatiego. Potem Ks. Mariusz Wencławek SDB poprowadził  modlitwę wstawienniczą. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu księża  służyli w konfesjonałach. Około północy była przerwa na posiłek.            

Druga część nocnego skupienia rozpoczęła  Masza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Szlijan.  Następnie młodzież pracował w grupach. Każdy miał się podzielić swoim  największym problemem. Potem młodzież oglądała film. Na zakończenie czuwania  została odprawiona droga krzyżowa. Czuwanie zakończyło się o godz. 4.30.

Tekst  i foto: ks. mgr lic. Paweł Wiśniewski (Gryfice)

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*