Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
A+ A A-

W NOWYM ROKU W BRAMIE...PRZY ŚWIECACH

Z niespodzianką odbył się pierwszy tegoroczny wernisaż /15 stycznia/ w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach. Tym razem galeria gościła młodych adeptów sztuki, uczniów gryfickiego Liceum Plastycznego im. Tadeusza Eysmonta, którzy pod czujnym okiem wykładowców zaprezentowali swój nieprzeciętny talent utrwalony na plakatach oraz rzeźbach.

 W wernisażu, oprócz autorów udział wzięli wykładowcy tutejszego „plastyka” z dyrektor Haliną Adomat na czele, Edytą Mroczkowską, Tomaszem Dąbrowskim oraz Krzysztofem Adomatem. Ponadto gośćmi wernisażu byli również uczniowie Gimnazjum nr 1, przyjaciele szkoły podopieczni, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach, mieszkańcy Gryfic oraz co mamy nadzieję, dobrze wróży gryfickiej kulturze, przedstawiciel Rady Miejskiej w Gryficach radny Grzegorz Sawicki. Wernisaż otworzyła dyrektor GDK Róża Szuster podkreślając rangę miejsca, że powstało ono właśnie z myślą nie tylko o artystach profesjonalistach, ale przede wszystkim o osobach, które dopiero zdobywają pierwsze szlify na kanwie sztuki. Niewątpliwie, do takich osób należy zaliczyć obecnych autorów. Wernisaż rozpoczęty w pełnych światłach galerii dość niespodziewanie zakończył się w bardzo klimatycznej atmosferze, przy świecach. W trakcie jego trwania nastąpiła awaria oświetlenia, co nie przeszkodziło zgromadzonym gościom w obejrzeniu tej wyjątkowo interesującej wystawy. Wystawy którą można podziwiać do połowy lutego br, na którą serdecznie zapraszamy.

Informacja: Robert Erchardt

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk