Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
A+ A A-

PROTEST PRZECIWKO PRZEMOCY

14 lutego Gryfice po raz drugi włączą się do międzynarodowego flash moba "One Billion Rising" protestując przeciwko przemocy która co roku dotyka miliarda kobiet na całym świecie.
Łącznie w ponad 200 krajach, w tym w 26 miastach w Polsce, tancerze przygotowują się do flashmobu "One Bilion Rising". Jak tłumaczą organizatorzy akcji, wspólnym tańcem chcą okazać solidarność i wsparcie dla wszystkich kobiet, które doświadczają przemocy. Szacuje się, że tylko w Polsce przemocy fizycznej i seksualnej doświadcza od 700 tysięcy do miliona kobiet. W tym około 200-250 tysięcy to kobiety, które doświadczyły gwałtów. Większość z nich nie zgłasza tego faktu na komisariatach, ani w żadnych instytucjach, ponieważ boją się ponownej traumy. Dlatego chcemy raz na zawsze skończyć z przemocą wobec kobiet - wyjaśnia Piotrowska.
Walka z przemocą wobec kobiet jest trudna między innymi ze względu na milczące przyzwolenie - podkreśla Izabela Beno, prezeska Fundacji na Rzecz Równości organizatora akcji. Dyskryminacja i przemoc były przez lata kształtowane jako zachowania zgodne z normą. Jednak fakty nie pozostawiają wątpliwości. Naszym celem, dziś i teraz, jest zwrócenie uwagi na problemy najistotniejsze związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Jeżeli i Wam nie jest to obojętne zapraszam do udziału.

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*