Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 września 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Edyta, Kamil, Korneliusz
A+ A A-

PROJEKT WYMIANY MŁODZIEŻY PN. DOBROWOLNY ROK EKOLOGICZNY

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie w ramach współpracy z Krajem Związkowym Meklemburgia – Pomorze Przednie i z organizacją Jugendwerk Aufbau Ost JAO gGmbH co roku aktywnie uczestniczy w realizacji projektu wymiany młodzieży pn. Dobrowolny Rok Ekologiczny.

Również w bieżącym roku 5-osobowa grupa młodzieży z województwa zachodniopomorskiego będzie miała możliwość wyjazdu do Niemiec i uczestnictwa w rocznych praktykach organizowanych w Kraju Związkowym Meklemburgia – Pomorze Przednie.

Dzięki wieloletniej współpracy Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie z Krajem Związkowym Meklemburgia – Pomorze Przednie i z organizacją Jugendwerk Aufbau Ost JAO gGmbH, każdego roku grupa młodzieży z województwa zachodniopomorskiego ma możliwość odbycia rocznych praktyk na terenie Niemiec, w ramach projektu wymiany młodzieży pod nazwą Dobrowolny Rok Ekologiczny (DRE).

Dobrowolny Rok Ekologiczny (DRE) trwa od 1 września 2015 do 31 sierpnia 2016. Praktykantów DRE obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy, przez pięć dni roboczych w tygodniu, mają również zagwarantowane 26 dni urlopu w roku. Celem praktyk jest przygotowanie się do podjęcia pracy zawodowej, zorientowanie w kierunku ewentualnej przyszłej edukacji, zgłębienie zagadnień związanych z ochroną przyrody i poznanie kultury innego kraju. W ramach praktyk prowadzone są seminaria o charakterze edukacyjnym. Praktykanci mają zapewnione zakwaterowanie i ubezpieczenie (zdrowotne i socjalne – opłaca JAO), refundowany koszt udziału w obowiązkowych seminariach oraz otrzymują kieszonkowe w wysokości 345 euro miesięcznie. Praktyki odbywają się w Meklemburgii – Pomorzu Przednim, dotychczasowa współpraca obejmowała m.in. parki krajobrazowe, ogród zoologiczny, ośrodki edukacji ekologicznej.

Warunki, jakie musi spełniać kandydat do udziału w praktykach są następujące:

-        wiek od 18 do 25 lat,

-        obywatelstwo polskie,

-        zameldowanie na terenie województwa zachodniopomorskiego,

-        gotowość do pracy w wymiarze 8 godzin na dobę, 40 godz. w 5-dniowym tygodniu pracy,

-        dobra znajomość języka niemieckiego.

Mile widziane będą osoby działające na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

Osoby zainteresowane udziałem w rocznej praktyce proszone są o złożenie następujących dokumentów:

-        list motywacyjny (w języku polskim i niemieckim),

-        życiorys (w języku polskim i niemieckim),

-        kopię ostatniego świadectwa szkolnego lub dyplomu ukończenia studiów (ewentualnie zaświadczenie o kontynuowaniu nauki),

-        zdjęcie (może być wydrukowane, np. na życiorysie),

-        adres do korespondencji wraz z numerem telefonu i podaniem poczty elektronicznej,

-        oświadczenie o stanie zdrowia (przed podjęciem praktyki należy poinformować o ewentualnym uszczerbku na zdrowiu/upośledzeniu, istotnym przy pracy w ramach DRE),

-        oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych.

 

Eliminacje do udziału w praktykach przebiegać będą w dwóch etapach:

weryfikacja złożonych dokumentów, - rozmowa kwalifikacyjna.

Informacje dot. praktyk: www.foej-jao.de, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 914303647.

 

Zgłoszenia, z dopiskiem Dobrowolny Rok Ekologiczny”, można nadsyłać w terminie do 30 czerwca 2015 (data stempla pocztowego) na adres: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, Wydział Infrastruktury i Rolnictwa, ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk