Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:5 czerwca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Kira, Bonifacy, Waleria
A+ A A-

WERNISAŻ WYSTAWY AUTORSTWA MARKA KOPCZYŃSKIEGO

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Marka Kopczyńskiego w dniu 23. kwietnia 2015 r. o godz. 17:15 w Muzeum i Galerii "BRAMA".

Marek Kopczyński urodzony w 1959 roku w Białogardzie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie. Indywidualista, malarz, rysownik, szczególnie upodobał sobie technikę pasteli. Świat pełen symboli, przenośni, niejednoznacznych aluzji i tajemnicy intryguje widza poruszając i wyzwalając jednocześnie w nim wspomnienia z sennego pamiętnika. Od 1980 roku regularnie wystawia w rodzinnym mieście i poza nim. Jego drugą pasją gdy odchodzi od sztalugi jest muzyka. Multiinstrumentalista samouk /perkusja, instrumenty klawiszowe, flety, gitara, saksofon, akordeon/od wielu lat szef zespołu Koma. Grał z Anną Jurksztowicz w zespole Music Market, założył zespół BMW. Fuzja malarstwa i muzyki przynosi kolejną pasję- teatr lalek Marko działający pod tą nazwą od 2003 jako rodzinny teatr, a od 2008 społeczny w Centrum Kultury i Spotkań Europejskich. W 2009 jako jedyny nieprofesjonalny lalkarz został zakwalifikowany do Międzynarodowego Festiwalu Solistów Lalkarzy w Łodzi z autorskim spektaklem „Dance, Dance”. Jest autorem wszystkich scenariuszy, reżyserem. Tworzy lalki, piosenki, muzykę, scenografię. Modyfikuje istniejące bajki i wymyśla własne. ”Bitwa o krowę”, „O wiedźmach i bocianach z Łęczna”, „O kocie Huncfocie”, „O domku kata”, „Lokomotywa”, „Królowa Śniegu”, „Pinokio”, „Koziołek Matołek w Chinach”, „Mały Marko i czarodziejska walizka”, „Koziołek Matołek w Indiach”, „Szewczyk Dratewka” i wcześniejsze tytuły stanowią  ogromny dorobek autora. Ponad 100 autorskich  piosenek dla dzieci edukuje i bawi jednocześnie. Jego sztuki nie zalegają w szufladach, są regularnie wystawiane.

Jest również satyrykiem i karykaturzystą, uwiecznił setki białogardzian. O talencie-„Zbrodnią jest nie rozwijać darowanych talentów”, „Talent to nie wszystko, codziennie trzeba coś jeść”.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk