Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
A+ A A-

TRWAJĄ PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW

Trwają przygotowania do lipcowego wyjazdu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Red Swing Low" z Gryfic na Mistrzostwach Świata Zespół Marszowych Kopenhaga 2015 r.

Dodajmy, że gryficcy muzycy będą jednym z trzech krajowych zespołów, które uzyskały kwalifikacje do tych zawodów, w których wystąpią najlepsze zespoły z Chin, Australii, Włoch, Malezji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Columbii, Niemiec, Danii, Brazylii, Holandii oraz Tajlandii. Pięciodniowa rywalizacja odbywać się będzie w kilku kategoriach, zaś marzeniem każdego z 50 zespołów jak powiedział Kapelmistrz Krzysztof Malicki będzie zakwalifikowanie się do wielkiego finału, który rozegrany zostanie ostatniego dnia rywalizacji.

Przypomnijmy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Red Swing Low z Gryfic powstała z połączenia dwóch zespołów działających przy Gryfickim Domu Kultury, Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP oraz jednej z grup Zespołu Piosenki i Ruchu „Tarantule". Jak podkreślają instruktorzy prowadzący zespół „efekty wspólnej pracy pozwoliły nam na osiągnięcie wysokiego poziomy artystycznego oraz uzyskania kwalifikacji do Mistrzostw Świata w 2015roku". Zespół w br. tworzy ponad 90 młodych ludzi, których łączy wspólna pasja, jaką jest muzyka i taniec. Na zakończenie uchylimy rąbka pewnej tajemnicy związanej z zespołem otóż  trwają właśnie wstępne rozmowy dotyczące udziału naszej młodzieży we wrześniu 2016 na Festiwalu Kultury Świata, który odbywa się corocznie w jednym z krajów Azjatyckich do udziału w tej imprezie zostali zaproszeni nasi podopieczni. Czas pokaże czy uda się zrealizować i ten cel muzyczno-kulturalny.

Informacja: Gryficki Dom Kultury

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*