Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 maja 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
A+ A A-

CZAS POLONEZA!

„Ojczyzna – bliskie słowo,
W nim serca wszystkie.
Ojczyzna – zwykłe słowo. Czemu tak bliskie ?
Ojczyzna – to czas dawny,
Ojczyzna – to czas bliski,
To miły dom rodzinny i matki oczy jasne.
Ojczyzna – to mowa znajoma od kołyski,
Ojczyzna – to my sami, to serca nasze własne!"

Strofami pełnymi entuzjazmu i nadziei z wiersza napisanego po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja w 1791 roku, w klimat 3-majowego spotkania gryficzan na Placu Zwycięstwa wprowadzili panowie Janusz Nowak i Jan Matusz, narratorzy i konferansjerzy koncertu  „Czas Poloneza". 

 Majowa impreza plenerowa, przygotowana przez Gryficki Dom Kultury w 224 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zgromadziła w niedzielne, słoneczne popołudnie bardzo wielu mieszkańców naszej Gminy, tym samym zaprzeczając pojawiającym się od czasu do czasu głosom, że... bez gwiazd i ogromnych pieniędzy gryficzanie nie potrafią się bawić. 
Dziś z pełną odpowiedzialnością możemy zaprzeczyć tej tezie stwierdzając zarazem, że coraz częściej doceniamy również to, co lokalne i swojskie, mamy tu na myśli występy lokalnych zespołów, które zadbały o wspaniały klimat i zabawę. Na scenie zaprezentowały się trzy pokolenia artystów amatorów, którzy swoimi artystycznymi prezentacjami umilali obchody majowych świąt; chór „Viola"  pod dyrekcją Michała Bierwiaczonka, zespół kameralny „Cantabile" instr. Izabela Kuzia, młodzież z Zespołu Tańca Ludowego Liceum Ogólnokształcącego i Zespół Piosenki i Ruchu „Tarantule"  prowadzone przez Jolę Nowak oraz Agnieszkę Janecką - Kuta, kapela ludowa „Przepióreczka" instr. Tadeusz Ślusarczyk, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Red Swing Low" kapelmistrz Krzysztof Malicki. 
Niewątpliwie ciekawym urozmaiceniem imprezy były miejsca, w których zarówno młodsi jak i starsi gryficzanie mieli okazję wziąć udział w projektach przygotowanych przez wieloletnich przyjaciół Gryfickiego Domu Kultury, którzy włączyli się ze swoimi działaniami. Min. uczennice z Prywatnej Szkoły Zawodowej wykonywały „fryzury majowe", dzieci wraz z rodzicami malowały „świat wyobraźni„ pod okiem Jarosława Eysymonta z Liceum Plastycznego, a harcerze  ZD „Rega" pląsali z najmłodszymi.  Kulminacją majowego spotkania było zaproszenie do wspólnego korowodu, gdzie trzy pokolenia gryficzan ruszyły w takt poloneza „Piękna nasza Polska cała", odegranego przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Red Swing Low".
Pragniemy podziękować za pomoc i włączenie się  w organizację święta: dyrektor Halinie Adomat i Jarosławowi Eysymont  z Liceum Plastycznego w Gryfiach, dyrektor Justynie Fadak - Białkowskiej oraz uczennicom z Prywatnej Szkoły Zawodowej, harcerzom ZHP ZD „Rega", paniom z Koła Gospodyń Miejskich w Gryficach, Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach, dyrekcji i członkom Zespołu Tańca Ludowego Liceum Ogólnokształcącego, Zakładowi Usług Komunalnych oraz funkcjonariuszom  Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas imprezy. Składamy również serdeczne podziękowania panom Januszowi Nowakowi i Janowi Matuszowi za włączenie się w przygotowanie i  realizację imprezy.
Cokolwiek nie napiszemy, słowami nie oddamy atmosfery, która nam towarzyszyła, dlatego też z  przyjemnością zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej, która mamy nadzieję, chociaż w małym stopniu odda  namiastkę tego, co działo się w niedzielne popołudnie na Placu Zwycięstwa w Gryficach.

 

 

 

 

 

 

 

 

Media

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk