Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Teodor, Emanuela, Larysa
A+ A A-

DZIEŃ DZIECKA Z GRYFICKIM DOMEM KULTURY- RODZINNY PIKNIK REKREACYJNY

Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanym przez Gryficki Dom Kultury rodzinnym pikniku rekreacyjnym, który odbędzie się w niedzielę 31 maja br. na błoniach w Parku Miejskim. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które jak sądzimy zainteresują wszystkich uczestników zabawy.  

Piknik rozpoczniemy rajdem rowerowym /15,95 km/ z Grupą Rowerową Gryfice. O godzinie 10.40 spotykamy się na boisku w Parku Miejskim /polanie za stadionem/. Startujemy o godzinie 11.00. W trakcie wycieczki m.in. odwiedzimy agroturystykę pana Tomasza Buzały w Łopianowie, gdzie odpoczniemy i posilimy się przed dalszą jazdą. Po drodze zwiedzimy Elektrownię Wodną w Rejowicach a także będziemy podziwiać przyrodę. Rajd kończymy na błoniach w Parku Miejskim. Dzieci do lat 10 mogą wziąć udział wyłącznie z opiekunem.

Nie kręci Cię rower? Nie szkodzi.
O godz. 12.00 zapraszamy do udziału w rodzinnym /drużynowym/ turnieju w strzelaniu z wiatrówki do tarcz biatlonowych, który odbędzie się na strzelnicy LOK przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach. Turniej poprowadzą członkowie Młodzieżowego Klubu Strzeleckiego LOK „Baszta” Gryfice. W konkurencji udział biorą drużyny 3 osobowe, każdy startujący odda po 10 strzałów.

Wspólnie z nami poczuj się jak wilk morski w godzinach od 12.00 do 15.00 na przystani kajakowej w Parku Miejskim uruchomiona zostanie bezpłatna wypożyczalnia kajaków. Dzieci wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Jeżeli masz ochotę na rodzinne poznawanie ciekawostek swojego miasta zapraszamy o godz. 13.00 /zbiórka błonie w Parku Miejskim/ na spacerek po Gryficach z przewodnikiem turystycznym panem Mirosławem Wójciakiem z którym zobaczymy ciekawostki Gryfic m.in: dąb pokoju, Kościół Mariacki w Gryficach, muzeum miejskie, zbójecki trakt, inne zabytki miejskie oraz poznamy historię, legendy ciekawostki architektoniczne oraz gryfickie symbole.

Poszukaj z nami „Skarbu wiewiórek” /godz. 13.00 błonie w Parku Miejskim/
Jest to propozycja zabawy z  harcerzami z Związku Drużyn  ZHP Rega którzy zapraszają do przeżycia przygody podczas zabawy terenowej w parku. Część rekreacyjną zakończy rodzinny turniej badmintona na boisku sportowym obok przystani kajakowej. Turniej poprowadzi pani Anna Aleksiuk z SP3 w Gryficach.

Od godz. 14.00 /błonie w Parku Miejskim/ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Gryficach zaprasza na podsumowanie kampanii „Kilometry dobra”.  W programie m.in. występy artystyczne i zabawy, prezentacje przedszkolaków a także zumba z panią Karoliną Rutą.

Ponadto na uczestników pikniku będą czekać gry i  zabawy, pokazy sprzętu, wspólne śpiewanie i muzykowanie a także wiosłowanie na sucho z gościem specjalnym Konradem Wasilewskim Mistrzem Olimpijskim w kajakarstwie Pekin 2008.

Podczas imprezy będzie można oznakować rower. Warunkiem jest obecność osoby dorosłej i posiadanie dokumentu.

Natomiast finałem tegorocznych obchodów „Dnia dziecka” będą spektakle teatralne, „Pajacyk” w wykonaniu pracowników PSOUU oraz Pirackie Opowieści.

Spektakle te będą częścią Gryfickich Spotkań Teatralnych które rozpoczną się o 16.30. Szczegóły na plakatach.

 

Imprezie towarzyszyć będą dmuchańce, pyszna kolorowa wata oraz stoiska z gastronomią.

 

 

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk