Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 lutego 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus
A+ A A-

GRYFICKI DOM KULTURY ZAPRASZA NA GRYFICKIE SPOTKANIA TEATRALNE

Po kilku latach przerwy powracamy do cieszącego się wśród mieszkańców naszego miasta pomysłu prezentacji spektakli plenerowych przez teatry „uliczne". Uzupełniając organizowany w tym samym czasie na błoniach w Parku Miejskim „Dzień Dziecka" postanowiliśmy odkurzyć nieco temat i przypomnieć Wam magię, jaką niosą ze sobą spektakle na świeżym powietrzu.

Pierwsze z nich to propozycja dla dzieci. „Pajacyk", który zaprezentują pracownicy PSOUU koło w Gryficach. Następnie „Pirackie Opowieści", to historii, która rozegra się na pokładzie statku, w trakcie pełnego przygód rejsu. W jego trakcie poznamy m.in. zasady pierwszej pomocy, będziemy śpiewać szanty oraz przeciągać wraz z publicznością linę.
Czujecie niedosyt? Tym razem dla nieco starszych - spektakl w wykonaniu Grupy Żywy Teatr, która zaprezentuje „Kabaret", czyli historię pary szczudlarzy, którą dotkną całkiem prozaiczne perypetie związane z codziennością oraz uczuciami, miłością i zazdrością. Spektakl ten, jak piszą o nim autorzy, prezentuje dobre i złe cechy ludzkiej natury. 
Przed nami czerwiec pierwszy z letnich miesięcy. Czas sobótki i poszukiwania kwiatu paproci. Nic dziwnego że na naszej scenie nawiążemy do tej pięknej staropolskiej tradycji. Spektakl „Plećmy wianki w Świętojanki". Widowisko teatralne oparte na ludowych obrzędach, tradycjach i zaklęciach zaprezentują aktorzy Teatru Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Blisko 30 minutowy energetyczny spektakl, w którym pojawią się pieśni, tańce, dialogi nawiązuje do ludowych wierzeń: poszukiwania kwiatu nasizraka, zaklęć miłosnych, czarów zwiastujących szczęście i dostatek. 
Naszą wisienką na torcie kończącą zarazem tegoroczne Gryfickie Spotkania Teatralne  będzie "TANIEC OGNIA". Spektakl, który miał swoją premierę w maju 2000 r. we Wrocławiu, prezentujący historię człowieka  posiadającego ogromne pokłady energii (tak duchowej jak i czysto fizycznej), która znajdzie ujście, wyłącznie poprzez żywiołowy, spontaniczny taniec oraz... kanonadę podniebnych fajerwerków.

Zapraszamy 31 maja 2015 r. o  godz. 16:30 na błonia w Parku Miejskim w Gryficach. W programie:

godz. 16:30- "PAJACYK"- przedstawienie dla dzieci w wykonaniu pracowników PSOUU

godz. 17:00- "PIRACKIE OPOWIEŚCI"- spektakl i zabawa interaktywna dla dzieci

godz. 19:00- "KABARET"- Grupa Żywy Teatr

godz. 20:00- "CZAR SOBÓTKI"- grupa teatralna ELIPSA

godz. 21:00- "TANIEC OGNIA"- Grupa Żywy Teatr

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*