Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/nocswieto
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/nocswieto


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 maja 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
A+ A A-

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - SMOLĘCIN 2015

W sobotnie popołudnie 20. czerwca br. Sołectwo Smolęcin – Łopianów było gospodarzem kolejnej już edycji „Nocy Świętojańskiej", ludowego święta, które ma na celu kultywowanie tradycji i ludowości na Ziemi Gryfickiej. I tym razem mieszkańcy Sołectwa, pod przewodnictwem sołtys Pauliny Kwiecińskiej - Bogus nie zawiedli uczestników imprezy, którzy przybyli do gościnnego Smolęcina. Na sobótkowych biesiadników czekały min. domowe wypieki, regionalne potrawy, gry, konkursy, zabawy i tańce.

A że i aura wyjątkowo dopisała, zabawa trwała do białego rana, do której przygrywał zespół HELIX. Biesiadę sobótkową wzbogaciły występy artystyczne kapeli ludowej „Przepióreczka", grupy tanecznej „Mamba" z Warsztatu Terapii Zajęciowej, zespołu instrumentalnego i formacji szantowej z OREW oraz Kazimierza Herbuta, w którego repertuarze znalazły się przeboje muzyki polskiej. Prawdziwą furorę zrobił występ zespołu „CASANOVA", który już od pierwszych akordów porwał wszystkich uczestników do 3-godzinnej zabawy. „Noc Świętojańska" oczywiście nie odbyłaby się bez własnoręcznie uwitych wianków, korowodu i puszczania wianków na wodę, gdzie o bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP Niechorze – Pobierowo.


{gallery}nocswieto{/gallery}

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk