Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 kwietnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena
A+ A A-

FINAŁ KONKURSU "STOŁY WIELKANOCNE NA ZIEMI GRYFICKIEJ 2013"

W czwartkowe południe /11.04.2013/ w Gryfickim Domu Kultury została podsumowana trzecia edycja konkursu „Stoły Wielkanocne na Ziemi Gryfickiej 2013”, zorganizowanego w ramach projektu „Tradycje na Ziemi Gryfickiej”. Konkurs był adresowany do Sołectw w naszej Gminie oraz Kół Gospodyń. Głównym celem konkursu jest kultywowanie i podtrzymywanie tradycji wielkanocnych, propagowanie zwyczajów regionalnych, prezentowanie wytworów wielkanocnych i aranżacji stołów, a także czerpanie radości z własnej pracy twórczej i możliwość prezentacji w regionie.

Do konkursu zgłosiły się 3 Sołectwa oraz jedna świetlica wiejska. Jury konkursowe,  powołane przez GDK, Wanda Piwoni – Sekretarz Gminy, Bożena Oszuścik – Miejska Biblioteka Publiczna, Agnieszka Ostrowska – animator kultury i Marzena Domaradzka „Kurier Szczeciński” dokonało oceny prezentowanych stołów. Jak podkreśliła przewodnicząca Jury pani Wanda Piwoni „…z roku na rok coraz trudniej jest wyłaniać zwycięzców, wszystko to przez wysoki poziom konkursu oraz doświadczenie, które wyraźnie procentuje…”

Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, i tym razem I miejsce Jury przyznało   Sołectwu Smolęcin – Łopianów, które otrzymało główną nagrodę. Ponadto Sołectwo Smolęcin, w związku z trzykrotnym zwycięstwem w konkursie, zostało uhonorowane pucharem Grand Prix.

O tym, że rywalizacja była bardzo wyrównana, niech świadczy fakt przyznania aż dwóch miejsc drugich, które zdobyły Sołectwo Górzyca oraz Sołectwo Grądy. Miejsce trzecie  otrzymała jedyna w tym gronie świetlica wiejska z Trzygłowa /osiedle/. Ponadto Jury postanowiło wzorem lat ubiegłych, nagrodzić najlepszą potrawę wielkanocną, którą bezapelacyjnie została pascha wielkanocna przygotowana przez Sołectwo Górzyca (wg przepisu pani Janiny Hołubczak). Laureaci III edycji konkursu otrzymali nagrody w postaci bonów finansowych (do zrealizowania zgodnie z własnym pomysłem), oraz zdjęcia i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznym konkursie, który zakończył cykl „stołów wielkanocnych”.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*