Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 maja 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
A+ A A-

ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Załuskiego w Gryficach wychodzi naprzeciw zmieniającym się potrzebom czytelników. Jakiś czas temu na swojej stronie (www.biblioteka.gryfice.eu) oraz na profilu na Facebooku informowała nas o wprowadzeniu nowoczesnego, elektronicznego systemu bibliotecznego oraz o licznych udogodnieniach dla czytelników, które niesie ze sobą ta zmiana, a także o stopniowym wprowadzaniu do obiegu nowych kart czytelnika.

To nie koniec nowości. Na półkach pojawiło się sporo nowych tytułów, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem próśb czytelników. Obecnie Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach oferuje swoim użytkownikom możliwość wzięcia czynnego udziału we współtworzeniu księgozbioru. Jakiś czas temu, w oddziałach Biblioteki pojawiły się skrzynki, do których czytelnicy mogą wrzucać swoje propozycje zakupu książek. Jak twierdzą Panie bibliotekarki, ta forma dialogu między czytelnikiem  i biblioteką cieszy się dużym zainteresowaniem, co widać przy otwieraniu skrzynek z propozycjami. Dzięki tym propozycjom pracownikom placówki łatwiej jest dostosować ofertę do aktualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników.

Po komisyjnym otwarciu skrzynek, pracownicy wspólnie rozpatrują każdą propozycję. Do zakupu jako pierwsze wybierane są publikacje najczęściej zgłaszane, najnowsze i najbardziej oczekiwane (np. kolejne części serii).  Dzięki tym propozycjom, w oddziale dla dorosłych pojawiły się m.in.: długo wyczekiwana seria dla młodzieży pt. „Rywalki”, cykl „Resortowe dzieci”, „Pamiętnik pozytywnego myślenia”, od lat nie wznawiana „Saga o jarlu Broniszu” czy też powieści Jakuba Żulczyka. Wśród najmłodszych czytelników z oddziału dziecięcego najwięcej próśb o zakup zebrała seria o „Basi” autorstwa Zofii Staneckiej z wesołymi ilustracjami Marianny Oklejak. Nie są to jednak wszystkie tytuły. Pozostałe czekają na realizację przy kolejnych zakupach.

Tak więc, gdy upewnimy się, że poszukiwana przez nas pozycja nie stoi jeszcze na bibliotecznej półce, warto jest skorzystać z takiego rozwiązania.

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk