Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

SPEKTAKL PT. "KOZIOŁEK MATOŁEK W CHINACH"

Gryficki Dom Kultury oraz Teatr Lalek Marko zapraszają na edukacyjną bajkę pt. "Koziołek Matołek w Chinach". Spektakl odbędzie się 19 kwietnia 2016 r. o godz. 12:00 w sali widowiskowej GDK.
Czas trwania ok. 45 min., wstęp: 10 zł/os.
Zapraszamy do rezerwacji telefonicznych pod numerem 91 384 26 88 lub indywidualnie w sekretariacie GDK przy ul. Niepodległości 53 w Gryficach.

Krótki opis spektaklu:
Realizowana z rozmachem inscenizacja (scenografia, stroje, piosenki, dialogi, dekoracje, efekty świetlne) oparta jest na tekście Kornela Makuszyńskiego.
Spektakl powstał dzięki zaangażowaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych z Białogardu i okolic. Zespół pracował pod kierunkiem instruktora Marka Kopczyńskiego, który jest autorem scenariusza i reżyserem przedstawienia. Atrakcją spektaklu jest m.in. ogromnych rozmiarów chiński smok.

"120 przygód Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego zainspirowało Marka Kopczyńskiego do rozwinięcia wątku przygody w Azji i tak oto powstała kolejna bajka teatru lalek MARKO p.t. "Koziołek Matołek w Chinach". Koziołek spadając z tęczy trafia na dwór cesarza Ming, a że oryginalna kozia broda przypomina brody mędrców, cesarz mianuje Koziołka mandarynem. Do drzwi pukają kolejni interesanci w sprawach niecierpiących zwłoki. Korupcja w Azji kwitnie, każdy z nich stara się przekupić nowego mandaryna. Zabawne postaci handlarza Taniochana, kucharza Tao Tao Żarcia Mao, rolnika Herbatonga i wielu innych śmieszą publiczność, która wspólnie z nimi śpiewa dowcipne piosenki. W finale rytmiczny taniec ogromnego chińskiego smoka rozpala publiczność, która wychodzi ze spektaklu śpiewając głośno "Chiński smok, chiński smok tańczy wkoło cały rok ..."

Gryficki Dom Kultury

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk