Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:17 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Albert, Laura, Adolf
A+ A A-

DNI MŁODYCH ZAINAUGUROWANE

Od wczoraj, na trzy dni Gryfice stały się oficjalnie „miastem  młodych”. Drugie z kolei spotkanie młodzieży rozpoczęło się mszą świętą w  kościele pw. WNMP w Gryficach o 12.30. Eucharystii przewodniczył Abp. Andrzej  Dzięga. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele gminnych władz  samorządowych.

Czcigodnego gościa i licznie zgromadzoną młodzież przywitał  burmistrz:

Oceniamy, że w zeszłym roku było około 1300 osób. Dzisiaj  wiem, że około 1600. 90 grup społecznych zorganizowanych przyjechało do Gryfic.  To jest wielka radość dla nas, dla samorządowców, a myślę, że również dla  naszego duchowieństwa, dla naszych pasterzy duchowych, którym zależy na tym, by  żyć i rozwijać się godnie. Dziękujemy pięknie, Księże Arcybiskupie za przyjęcie  zaproszenia do Gryfic i myślę, że zrobimy wszystko, żeby pięknie i z  satysfakcją spędzić ten czas wspominając mile Gryfice.

Dziś przyjezdni będą mieli okazję bliżej poznać nasze miasto  podczas „City Tour”, w którego programie m.in.: możliwość korzystania z kajaków  na przystani przy Redze, obserwacja panoramy Gryfic z punktu widokowego w  Baszcie Prochowej, wizyta w siedzibie straży pożarnej, zawody strzeleckie o  Puchar Burmistrza na strzelnicy LOK, zwiedzanie miasta oraz Muzeum Nadmorskiej  Kolei Wąskotorowej.

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*