Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

SPOTKANIE KONSULTACYJNE POŚWIĘCONE ZAGADNIENIOM GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ

Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne poświęcone zagadnieniom gospodarki niskoemisyjnej, które odbędzie się 24.05.2016 r. o godz. 16:30 w Urzędzie Miejskim w Gryficach, s. 102.

Właśnie dobiegły końca prace nad opracowaniem projektu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Gryfice. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) jest dokumentem strategicznym, który opisuje kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego, tj. redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej, poprawy jakości powietrza oraz zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Wdrożenie zapisów Planu Gospodarki Niskoemisyjnej wpłynie na poprawę stanu środowiska i jakości życia mieszkańców naszej gminy poprzez kontynuację rozpoczętych wiele lat temu działań w zakresie m.in. ograniczenia emisji zanieczyszczeń pyłowych
i gazowych, termomodernizacji budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, modernizacji i rozbudowy infrastruktury drogowej, zmniejszenia energochłonności oświetlenia ulicznego oraz innych dziedzin funkcjonowania gminy. 

Tylko dzięki Państwa zaangażowaniu możliwa będzie poprawa stanu środowiska w naszej Gminie.                                                                                         

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*