Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
A+ A A-

„DZIEŃ DZIECKA Z GRYFICKIM DOMEM KULTURY” RODZINNY PIKNIK REKREACYJNY niedziela 05 czerwca 2016r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w przygotowanym przez Gryficki Dom Kultury rodzinnym pikniku rekreacyjnym, który odbędzie się w niedzielę 05 czerwca br. na błoniach w Parku Miejskim. Wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach przygotowaliśmy szereg atrakcji, które jak sądzimy, zainteresują wszystkich uczestników zabawy.

Piknik rozpoczniemy rajdem rowerowym Gryfice – Rzęskowo – Wilczkowo – Rybokarty – Wilczkowo – Rzęskowo – Gryfice /ok. 20 km/ z Grupą Rowerową Gryfice. O godzinie 10,45 spotykamy się na Placu Zwycięstwa. Startujemy o godzinie 11.00. Odpoczynek i poczęstunek zostały zaplanowane w pałacu „Ptaszynka" w Rybokartach. Rajd kończymy na błoniach w Parku Miejskim. Dzieci do lat 10 mogą wziąć udział wyłącznie z opiekunem.

Nie kręci Cię rower? Nie szkodzi.
O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w rodzinnym /drużynowym/ turnieju w strzelaniu z wiatrówki do tarcz biatlonowych, który odbędzie się na strzelnicy LOK przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach. Turniej poprowadzą członkowie Młodzieżowego Klubu Strzeleckiego LOK „Baszta" Gryfice. W konkurencji udział biorą drużyny 3 osobowe, każdy startujący odda po 10 strzałów.

Jeżeli masz ochotę na rodzinne poznawanie architektury swojego miasta zapraszamy o godz. 13.00 /zbiórka błonie w Parku Miejskim/ na spacerek po Gryficach z przewodnikiem turystycznym panem Mirosławem Wójciakiem z którym odwiedzimy zabytki Gryfic m.in: Kościół Mariacki, mury obronne, Wysoką i Kamienną Bramę oraz Basztę Prochową, poznamy ich historię i ciekawostki architektoniczne.

Gra miejska „Szlakiem gryfickiej legendy i zbłąkanej owieczki" /godz. 15.00 błonie w Parku Miejskim/
Jest to propozycja zabawy z harcerzami z Związku Drużyn ZHP Rega którzy zapraszają do przeżycia przygody podczas zabawy terenowej w parku. „...Znacie legendę miejską o dzielnej pasterce i zdrajcy burmistrzu, który do miasta chciał wpuścić zbójów? Nie? To doskonale! Nasza gra miejska zapozna Was z nią, a po drodze będziecie mieli okazję do wykazania się swym sprytem, siłą oraz odwagą! Pomóżcie dzielnej pasterce odnaleźć Jej zagubioną owcę i uratujcie Gryfice! Zapraszamy do wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu całe rodziny!"

Część rekreacyjną zakończy rodzinny turniej tenisa stołowego o godz. 16,00 na boisku sportowym obok przystani kajakowej. Turniej poprowadzą terapeuci Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach.

Od godz. 15.00 /błonie w Parku Miejskim/ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gryficach zaprasza na podsumowanie kampanii „Kilometry dobra". W programie m.in. występy artystyczne i zabawy integracyjne w wykonaniu podopiecznych i pracowników PSOUU, prezentacje przedszkolaków z „Cool Kids" oraz występy ZPiR „Tarantule".

Ponadto na uczestników pikniku będą czekać min. gry i zabawy z Klaunem Tomim, spotkanie z „grupą abordażową czyli zabawy z piratami", gry i konkursy z WOPR, spotkanie z funkcjonariuszami Policji, którzy będą mówić o bezpieczeństwie oraz oznakują twój rower. Warunkiem jest obecność osoby dorosłej i posiadanie dokumentu.

Imprezie towarzyszyć będą plac zabaw dla dzieci, „strefa malucha", kolorowa wata cukrowa, stoiska rękodzielnicze, gastronomiczne i ....... ale to już na miejscu.

Do zobaczenia w niedzielę 05 czerwca!


Więcej informacji na naszej stronie www: gdk-art.net

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk