Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

TANYA VALKO W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ 01.06.2016 R.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach w ramach cyklu "Spotkajmy się w bibliotece przy kawie" gościła Tanyę Valko, orientalistkę, która przez ponad 20 lat mieszkała w krajach arabskich.

Autorka wielu książek, m.in. najbardziej poczytnej „Arabskiej sagi", w której skład wchodzą takie tytuły jak „ Arabska żona”, „Arabska córka”, „Arabska księżniczka”, „Arabska krew” i „Arabska krucjata” oraz  książek o Libii: „Sahara – ocean ciszy”, „Libia od kuchni” czy „Życie codzienne w Trypolisie” Tematem spotkania było „Miejsce kobiet podczas ekspansji świata muzułmańskiego do Europy, przyczyny i skutki tego exodusu”. Pisarka doskonale zna ten temat z własnych doświadczeń lub z usłyszanych opowieści. Zna historię, kulturę, socjologię krajów Arabskich. Podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i ciekawymi historiami, które przybliżyły nam ten tajemniczy ale jakże ciekawy świat. Autorka wyczerpująco odpowiadała na nawet najtrudniejsze pytania zarówno te związane z ekspansją, jak i te związane z niełatwym życiem kobiet w kulturze muzułmańskiej.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk