Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

ŚWIĘTO POLICJI

W dniu 12.07.2016 r., w Gryfickim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji 97. rocznicy powstania Policji Państwowej.

W uroczystej odprawie udział wzięli - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka, przedstawiciele władz samorządowych z całego powiatu, reprezentanci instytucji współpracujących oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania sztandarem Policji, nowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, mł. insp. Krzysztofa Boguszewicza.

Pan Komendant w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt iż, w pierwszym półroczu 2016, zgodnie ze statystyką lat poprzednich, odnotowała spadek przestępczości na terenie Powiatu Gryfickiego. Podziękował również w tym miejscu za solidną i ciężką służbę wszystkim zebranym tego dnia na sali Gryfickiego Domu Kultury policjantom i pracownikom cywilnym.

Zgodnie z Postanowieniem Prezydenta RP nr 239, z dn. 30.06.2016 r., na wniosek Ministra MSWiA, Srebrną Odznaką Zasłużonego Policjanta, uhonorowano I Zastępcę Komendanta KPP w Gryficach, podinsp. Tomasza Piętala. Oficjalne wręczenie odznaczenia będzie miało miejsce podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Gryfinie.

Na wyższe stopnie w służbie policji, w 2016 roku, awansowano 41 funkcjonariuszy w tym – 21 policjantów w korpusie aspiranta, 15 policjantów w korpusie podoficera i 5 policjantów w korpusie szeregowym.

Wyróżnieni imiennym ryngrafem tego dnia zostali również pracownicy cywilni KPP w Gryficach – panie Joanna Bobkiewicz, Aurelia Koroch oraz Lucyna Wojciechowska.

Dodatkowo wyróżnionym przez Burmistrza Gryfic policjantem z uwagi na trud i poświęcenie oraz pełną wyrzeczeń służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy Gryfice, został komisarz Zbigniew Frąckiewicz. Nagrodę w imieniu Pana Burmistrza Andrzeja Szczygła, wręczył I Zastępca Pan Waldemar Wawrzyniak.

I Zastępca Komnedanta Policji Wojewódzkiej insp. Jan Pytka, w imieniu Komendanta Policji Wojewódzkiej w Szczecinie podinsp. Jacka Cegieły, złożył imienne gratulacje z okazji objętych stanowisk na ręce Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, p. Krzysztofa Boguszewicza i I Zastępcy Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, p. Tomasza Piętala.

Uroczystość uświetniły swoim występem wokalnym podopieczne Gryfickiego Domu Kultury.

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk