Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
A+ A A-

ŚWIĘTO POLICJI

W dniu 12.07.2016 r., w Gryfickim Domu Kultury odbyło się spotkanie z okazji 97. rocznicy powstania Policji Państwowej.

W uroczystej odprawie udział wzięli - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka, przedstawiciele władz samorządowych z całego powiatu, reprezentanci instytucji współpracujących oraz zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania sztandarem Policji, nowego komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, mł. insp. Krzysztofa Boguszewicza.

Pan Komendant w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na fakt iż, w pierwszym półroczu 2016, zgodnie ze statystyką lat poprzednich, odnotowała spadek przestępczości na terenie Powiatu Gryfickiego. Podziękował również w tym miejscu za solidną i ciężką służbę wszystkim zebranym tego dnia na sali Gryfickiego Domu Kultury policjantom i pracownikom cywilnym.

Zgodnie z Postanowieniem Prezydenta RP nr 239, z dn. 30.06.2016 r., na wniosek Ministra MSWiA, Srebrną Odznaką Zasłużonego Policjanta, uhonorowano I Zastępcę Komendanta KPP w Gryficach, podinsp. Tomasza Piętala. Oficjalne wręczenie odznaczenia będzie miało miejsce podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Gryfinie.

Na wyższe stopnie w służbie policji, w 2016 roku, awansowano 41 funkcjonariuszy w tym – 21 policjantów w korpusie aspiranta, 15 policjantów w korpusie podoficera i 5 policjantów w korpusie szeregowym.

Wyróżnieni imiennym ryngrafem tego dnia zostali również pracownicy cywilni KPP w Gryficach – panie Joanna Bobkiewicz, Aurelia Koroch oraz Lucyna Wojciechowska.

Dodatkowo wyróżnionym przez Burmistrza Gryfic policjantem z uwagi na trud i poświęcenie oraz pełną wyrzeczeń służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy Gryfice, został komisarz Zbigniew Frąckiewicz. Nagrodę w imieniu Pana Burmistrza Andrzeja Szczygła, wręczył I Zastępca Pan Waldemar Wawrzyniak.

I Zastępca Komnedanta Policji Wojewódzkiej insp. Jan Pytka, w imieniu Komendanta Policji Wojewódzkiej w Szczecinie podinsp. Jacka Cegieły, złożył imienne gratulacje z okazji objętych stanowisk na ręce Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, p. Krzysztofa Boguszewicza i I Zastępcy Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, p. Tomasza Piętala.

Uroczystość uświetniły swoim występem wokalnym podopieczne Gryfickiego Domu Kultury.

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*