Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:29 lutego 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Lutosław, Roman, Teofil
A+ A A-

"KOBIETA, KTÓRA CHCE BYĆ MNĄ"- SPOTKANIE AUTORSKIE

Gryficki Dom Kultury informuje o spotkaniu autorskim z Renatą Teresą Korek połączonym z promocją książki poetyckiej: „Kobieta, która chce być mną". Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2017 r. o godz. 17:00 w Gryfickim Domu Kultury w sali kawiarnianej.
Renata Teresa Korek (1962r.) – pedagog, kulturoznawca, poetka.  W 2012 r. ukazała się Jej debiutancka książka poetycka pt. „Jechałam aleją światła".
Autorka publikacji naukowych, m.in. o mniejszościach narodowych i etnicznych na Pomorzu Zachodnim. Bohaterka reportaży radiowych i telewizyjnych. Należy do polskiej sekcji IBBY. Od 20 lat dyrektorka Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Pomysłodawczyni wielu uznanych wydarzeń kulturalnych. Twórczyni Muzeum Pałacowego. Maluje, fotografuje, tworzy grafikę.

W posłowiu „DAMA Z GRONOSTAJEM. W PODRÓŻY..." do nowej książki R.T. Korek, Tadeusz Żukowski napisał: Ta książka jest też poetycką refleksją, wierszowaną narracją o uwięzieniu i pragnieniu wyzwolenia. Jednakże „ucieczki w świat" są jak zderzanie się z zamkniętą przez szyby (tapetowane oleodrukami „zbawienia"?) niedostępną głębią – cudzości, która oddalona i uogólniona zawstydza – skrytą ( zabraną „na gapę") – naszość ?...

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę Autorki w cenie 25 zł.

 

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk