Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy
A+ A A-

"KOBIETA, KTÓRA CHCE BYĆ MNĄ"- SPOTKANIE AUTORSKIE

Gryficki Dom Kultury informuje o spotkaniu autorskim z Renatą Teresą Korek połączonym z promocją książki poetyckiej: „Kobieta, która chce być mną". Spotkanie odbędzie się 9 lutego 2017 r. o godz. 17:00 w Gryfickim Domu Kultury w sali kawiarnianej.
Renata Teresa Korek (1962r.) – pedagog, kulturoznawca, poetka.  W 2012 r. ukazała się Jej debiutancka książka poetycka pt. „Jechałam aleją światła".
Autorka publikacji naukowych, m.in. o mniejszościach narodowych i etnicznych na Pomorzu Zachodnim. Bohaterka reportaży radiowych i telewizyjnych. Należy do polskiej sekcji IBBY. Od 20 lat dyrektorka Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury. Pomysłodawczyni wielu uznanych wydarzeń kulturalnych. Twórczyni Muzeum Pałacowego. Maluje, fotografuje, tworzy grafikę.

W posłowiu „DAMA Z GRONOSTAJEM. W PODRÓŻY..." do nowej książki R.T. Korek, Tadeusz Żukowski napisał: Ta książka jest też poetycką refleksją, wierszowaną narracją o uwięzieniu i pragnieniu wyzwolenia. Jednakże „ucieczki w świat" są jak zderzanie się z zamkniętą przez szyby (tapetowane oleodrukami „zbawienia"?) niedostępną głębią – cudzości, która oddalona i uogólniona zawstydza – skrytą ( zabraną „na gapę") – naszość ?...

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę Autorki w cenie 25 zł.

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*