Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
A+ A A-

REJONOWI LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

25 marca w Gryfickim Domu Kultury gościliśmy recytatorów biorących udział w rejonowych eliminacjach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategoriach: Mały Konkurs Recytatorski adresowany do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych.   
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Kariny Krzywickiej – aktorki, reprezentującej Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, po wysłuchaniu wszystkich recytatorów przyznała wyróżnienia oraz wyłoniła laureatów, którzy będą reprezentować rejon gryficki w eliminacjach wojewódzkich w Szczecinie.

W Małym Konkursie Recytatorskim wzięło udział 45 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych, kl. I – III, IV – VI i gimnazja.

Tytuł laureata oraz kwalifikację do przeglądu wojewódzkiego otrzymały:

Lena Brodzińska (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Niechorzu), Zofia Zelwak (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Niechorzu) i Nawojka Cirocka (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Trzebiatowie).

Ponadto Komisja przyznała wyróżnienia miejscowe:

w kat. kl. I – III: Zofii Bąk (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie), Piotrowi Piętalowi (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryficach), Poli Mazurczak (Szkoła Podstawowa nr 2 w Płotach), Julianowi Kordyńskiemu (Zespół Szkół Sportowych w Rewalu) i Małgorzacie Hawryluk (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niechorzu),

w kat. kl. IV – VI: Gabrieli Fryt (Publiczna Szkoła Podstawowa w Cerkwicy), Klaudii Siry (Szkoła Podstawowa nr 3 w Gryficach), Hannie Soroki (Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie), Julii Michowskiej (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niechorzu), Piotrowi Aleksiukowi (Szkoła Podstawowa nr 3 Gryfice), Przemysławowi Pudo (Publiczna Szkoła Podstawowa w Cerkwicy), Aleksandrze Przeździeckiej (Szkoła Podstawowa w Mrzeżynie) i Marcie Oświęcimskiej (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niechorzu),

w kat. gimnazja: Marcelowi Jarockiemu (Katolickie Gimnazjum w Pobierowie), Samancie Dworek (Gimnazjum nr 2 w Gryficach), Klaudii Łozdowskiej (Publiczne Gimnazjum w Trzebiatowie) i Julii Słowińskiej (Gimnazjum nr 2 w Gryficach).

 

W Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim wzięło udział 5 uczestniczek.

Komisja przyznała tytuł laureata i kwalifikację do eliminacji wojewódzkich w poszczególnych Turniejach:

w Turnieju Recytatorskim: Jutrzence Cirockiej i Nikoli Jodłowskiej (obie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzebiatowie),

w Turnieju Teatru Jednego Aktora: Sarze Bartyzel (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach),

w Turnieju Poezji Śpiewanej: Magdalenie Faerber (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryficach).

Ponadto w Turnieju Wywiedzione ze Słowa wyróżnienie miejscowe otrzymała Daria Karina Szalast (Liceum Ogólnokształcące w Gryficach)

 

Terminy eliminacji wojewódzkich:

Mały Konkurs Recytatorski: 8 - 9 kwietnia br. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski: 22 – 23 kwietnia br. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

 
© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*