Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
A+ A A-

Zostań detektywem i rozwiąż zagadkę Ducha Gryfitów

13 maja, każdy kto zechce, będzie mógł wcielić się w rolę detektywa i zagrać w pierwszą tak duża grę miejską w Gryficach. Na uczestników czekać będą zagadki, zadania ruchowe oraz moc atrakcji przed i po zakończeniu rozgrywki. Najlepsi mogą liczyć na ogromne uznanie oraz wartościowe nagrody. Zagrać może każdy, a sam udział jest bezpłatny.

 

Oprócz gry miejskiej tego dnia Gryficki wydział Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu organizuje piknik w parku pod sceną. Na odwiedzających będą czekać punkty gastronomiczne, atrakcje dla dzieci, pokazy, wystawy, warsztaty muzyczne i wiele więcej. Jak zapewniają organizatorzy, każdy, niezależnie od wieku, znajdzie tuta coś dla siebie.

Czym jest gra miejska?
Gra miejska to wydarzenie mające na celu przede wszystkim dobrą zabawę. Uczestnicy umawiają się, że miasto to przestrzeń (plansza do gry), a organizatorzy wydarzenia serwują uczestnikom przygody zgodnie z przewidzianym scenariuszem. Poszczególne lokalizacje w mieście, znane jako urzędy, sklepy, skwery, stają się miejscami istotnymi z punktu widzenia graczy. W dzień wydarzenia w mieście nic nie jest takie samo jak zazwyczaj. Na każdym rogu może czekać na gracza niespodzianka lub pułapka, która osłabi lub zwiększy szanse na wygraną.

Dla kogo jest gra?
Praktycznie dla każdego kto ma ochotę aktywnie spędzić kilka godzin. Mogą grać samodzielni gracze lub zespoły, rodzice z dziećmi, młodzi i starsi. W grze miejskiej nie ma ograniczeń. Im więcej graczy, tym lepsza zabawa i ciekawsza rozrywka.

Jak zagrać w grę w Gryficach?
Aby wziąć udział w rozgrywce wystarczy po prostu przyjść chwilę przed godziną 10:00 13 maja do parku miejskiego. Zachęcamy także do dokonywania rejestracji na stronie internetowej www.duchryfitow.pl. Jest tam dostępny formularz online, przy pomocy którego można zapisać się wcześniej i pomóc organizatorom oszacować liczbę uczestnikó.

Jak będzie przebiegała gra miejska w Gryficach?
Zbudowaliśmy scenariusz oparty na kanwie historii Gryfic. Gracze wcielają się w detektywów, którzy będą musieli sprostać trudnemu zadaniu odnalezienia odpowiedzi, kto i dlaczego utrudnia życie mieszkańcom miasta. Gra rozpocznie się o godzinie 10:00 w parku miejskim. W pierwszej kolejności gracze zostaną zarejestrowani i otrzymają niezbędne akcesoria umożliwiające udział w rozgrywce. Kolejne kilka godzin to czas, w którym wszyscy gracze będą realizować najróżniejsze zadania w wybranych lokalizacjach miasta Gryfice. Wszystko co zrobią będzie ich przybliżać lub oddalać od celu – poznania kto stoi za wielką intrygą, ducha, który nawiedza mieszkańców Gryfic. - informują nas organizatorzy wydarzenia.

Organizatorem gry i pikniku w parku miejskim jest Wydział Ekonomii i Pedagogiki

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*