Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
A+ A A-

WERNISAŻ WYSTAWY "MALARSTWO JAPOŃSKIE W XIX I XX WIEKU"

Gryficki Dom Kultury zaprasza na 29 kwietnia 2017 r. (sobota) godz. 12:00 Muzeum i Galeria „Brama" w Gryficach na wernisaż wystawy „Malarstwo Japońskie  w XIX i XX wieku" ze zbiorów Romana Widawskiego. Wystawa będzie otwarta od 29.IV do 19.V.2017 r.
Wystawa będzie się składać z: wiszących obrazów KAKEMONO, akwarel, obrazów malowanych tuszem na papierze, drzeworytów i SHIKISHI – niewielkie obrazy malowane na specjalnie do tego przygotowanych kartkach papieru naklejonych na tekturkę (kaligrafia, pejzaże, portrety). Wystawę będą tworzyć obrazy w wyżej wymienionych technikach z drugiej połowy XIX i pierwszej połowy XX wieku. Druga połowa XX wieku w przeważającej części to popularne i bardzo charakterystyczne dla Japonii wiszące obrazy KAKAMONO.   O autorze wystawy Roman Widawski - nauczyciel Japońskich Sztuk Walk: Aikido i Kashima-Shin-Ryu/Kashima-No-Tachi (Kenjutsu, Taijutsu, Sojutsu...). Przygodę ze sztukami walk rozpoczął się w 1979 roku. Na stałe prowadzi zajęcia z wyżej wymienionych specjalności w Klubach na terenie Piły i Wałcza. Zajmuje się też propagowaniem kultury Japońskiej organizując wystawy, Dni Kultury Japońskiej, a także spotkania z Kulturą Japońską dla dzieci i młodzieży. Pasja trenowania, wyjazdy do Japonii i poznawanie kultury sprawiły, że zainteresował się historią i sztuką Tego kraju. Wynikiem tego jest zbiór malarstwa, książek oraz pocztówek.   Gościem honorowym wernisażu będzie Pan Kimiyoshi Suzuki, mistrz szermierki mieczem japońskim szkoły Jikishin Kage Ryu Kenjutsu.    

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk