Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/bedkowska
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/bedkowska


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:13 listopada 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
A+ A A-

OTWARCIE WYSTAWY BEATY BĘDKOWSKIEJ

Przed rokiem, gdy po raz pierwszy na zaproszenie Agnieszki Wisławskiej, komisarza pleneru malarskiego zorganizowanego w ramach Artystycznych Spotkań Przyjaciół, pojawiła się w Gryficach Pani Beata Będkowska, nikt z nas nie sądził, że niespełna dziesięć miesięcy później /17.05.13r./ będzie ona gościem Gryfickiego Domu Kultury w czasie otwarcia wystawy jej malarstwa w „Bramie”.

 

 

Forma, kolor, faktura a przede wszystkim „ślad pędzla”, jaki pozostawiła na płótnach i w naszych myślach sprawiły, że w zasadzie kwestią czasu było zaprezentowanie jej naszym mieszkańcom.
Jej malarstwo jest piękne i lekkie jak wiosna. Kolorystyka wywiera na oglądającym tęsknotę do wakacji, urlopu i morza. Twórczość nie jest całkowicie odrealnionym przypadkiem marzycielstwa sztalugowego. Jej prace- i tu posłużę się cytatem pana Piotra Szmitke: „nie puszą się rozwiązaniami zapewniającymi szum mediów. Bliższy wydaje się im szum cykad. Szok czy skandal gwarantujące wysoką oglądalność w krótkim czasie są obce ich autorce”. Obrazy artystki nie są „jak w telewizji”, są jak w życiu. I właśnie taka jest też ta wystawa, na którą zapraszamy. Ciepła, prawdziwa i szczera w przekazie. Mamy również nadzieję, że wzbudzi ona u Państwa uczucia bardzo indywidualne, które nam od tak dawna towarzyszą.

 

informacja i zdjęcia: Gryficki Dom Kultury

{gallery}bedkowska{/gallery}

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk