Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
A+ A A-

WIOSNA MONODRAMU 2017- OŚRODEK WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ GRODNO

25 maja 2017 | czwartek
godzina 17:30
otwarcie wystawy „PRZESTRZEŃ” – prace studentów oraz wykładowców Akademii Sztuki w Szczecinie

godzina 18:30
TEATR OBRAZU „PRZESTRZEŃ

26 maja 2017 | piątek
godzina 19:00
Spektakl taneczny „IRLANDIA”
Gość specjalny SinéadNeylon

27 maja 2017 | sobota
godzina 19.00
Krzysztof Napiórkowski Quartet

28 maja 2017 | niedziela
godzina 18:00
„Tato nie wraca” monodram Agnieszki Przepiórskiej
godzina 20.00
Recital Sylwii Różyckiej „Chwilo trwaj”

 

Wstęp na poszczególne dni Wiosny Monodramu odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych od 17 maja w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz
w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Liczba wejściówek jest ograniczona.

 

Z uwagi na ograniczoną możliwość parkowania na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, wejściówki upoważniają do skorzystania z bezpłatnego transportu z parkingu przy boisku ORLIK w Wolinie oraz powrotu autokarem do Wolina po zakończeniu występów.

Godziny odjazdów autokaru z Wolina: 25 maja 2017 – godzina 16:30, 26 maja 2017 – godzina 18:00, 27 maja 2017 – godzina 18:00, 28 maja 2017 – godzina 17:00

Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale. Od 25 do 28 maja w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów odbędzie się kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu. Przedsięwzięcie po raz drugi organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece
w Wolinie.

Wiosna Monodramu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, początkowo odbywające się Wolinie, a od 2016 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w Wolińskim Parku Narodowym. Jego ideą jest zebranie na jednej scenie różnych stylów ekspresji artystycznej i najlepszych spektakli, których na co dzień trudno szukać w jednym miejscu.

W tegorocznej edycji festiwalu w podróż do świata teatru, muzyki i tańca, widzów zabiorą, m.in. artyści Teatru Obrazu ze spektaklem pt. „Przestrzeń”, SinéadNeylon – gwiazda tańca irlandzkiego, występująca w największym na świecie widowisku RIVERDANCE, Krzysztof Napiórkowski Quartet, aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Przepiórska z monodramem „Tato nie wraca” oraz Sylwia Różycka z recitalem „Chwilo trwaj”.

Wiosna Monodramu to jedna z ciekawszych tego typu inicjatyw kulturalnych w woj. zachodniopomorskim. Ważną częścią tego wydarzenia jest włączenie publiczności w proces twórczy poprzez ich udział w warsztatach czy aktywne uczestnictwo w spektaklach. Obok występów wybitnych artystów odbędą się także otwarte zajęcia dla młodzieży i dorosłych, dzięki którym będą mogli oni wspólnie z naszymi gwiazdami wziąć udział w tworzeniu tego wyjątkowego festiwalu – mówi Anna Balazs z Fundacji EFRWP, koordynator projektów w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów

Otwarte warsztaty bębniarskie, aktorskie i animacyjne odbędą się w dniach 22-24 oraz 24-27 maja i są skierowane do młodzieży po 10 roku życia oraz dorosłych.

Informację nt. uczestnictwa w warsztatach oraz szczegółowy program Wiosny Monodramu dostępne są na stronie Centrum: www.centrum-gordno.pl oraz profilu CWM w Grodnie na portalu Facebook: www.facebook.com/CentrumWspolpracyMiedzynarodowejGrodno

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje
w nim część swojej działalności statutowej. 

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Kontakt dla prasy:

Justyna Iżycka, Biuro Prasowe Fundacji EFRWP
kom.: (+48) 509 331 791, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kontakt do CWM w Grodnie:

Anna Balazs, Koordynator projektów
kom.: (+48) 665 255 955, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ewa Grzybowska, Koordynator projektów
kom.: (+48) 723 299 155, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

TEATR  OBRAZU „PRZESTRZEŃ”

Poruszamy się od punktu do punktu, tym samym wyznaczając przestrzeń wokół siebie. Nasz zbiór punktów jako osobny byt, nie może funkcjonować samoistnie ponieważ nieustannie wchodzimy w interakcje z innymi osobami, zjawiskami.

Samuel Rainchard

Wieloformatowość przedsięwzięcia zapewni pełnię wrażeń, a spektakl zapowiada się znakomicie. Artyści Teatru Obrazu 2017 zilustrują dźwiękiem słowem, tańcem i obrazem temat Przestrzeni. Performance oparty na rozważaniach nad przestrzenią niemieckiego astrofizyka Samuela Raincharda.

Malarstwo na żywo: Daniel Strzelczyk, Karolina Gołębiowska
Oprawa muzyczna: Łukasz Górewicz– skrzypce oraz zespół RAJD w składzie: Piotr Jasiński – gitara, wokal, Mateusz Spustek – bas, wokal, Tomek Kubik – perkusja, wokal, Maciej Cybulski – fortepian, DJ Twister
Choreografia: Replay Dance Studio Michał Pawłowski

 

Spektakl taneczny „IRLANDIA”

Gość specjalny SinéadNeylon - gwiazda tańca irlandzkiego, tancerka największego na świecie widowiska RIVERDANCE, po raz pierwszy w Polsce!

Towarzyszyć jej będzie Mateusz Wójcik - twórca widowiska „Usłyszeć Taniec” oraz zespół DANAR, w składzie: Tomasz Biela (gitara) Ewelina Grygier (flet irlandzki) Małgorzata Mycek (wokal, instrumenty perkusyjne), Andrzej Kowalski (gitara basowa), Maciek Wojcieszuk (perkusja)

Irlandia to kraj pogodnych, otwartych ludzi, bogatej kultury i wspaniałych krajobrazów. Spektakl „Irlandia” to barwna podróż przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy, od zamierzchłej tradycji po współczesną tradycje tworzoną przez młode pokolenie Irlandczyków. Najpopularniejsza muzyka i taniec ludowy świata w mistrzowskim wykonaniu sprawi że utrzymanie stóp w miejscu będzie nie lada wyzwaniem!

 

Krzysztof Napiórkowski Quartet

Muzyka klasyczna i jazz, wokalnie i instrumentalnie, Krzysztof Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje,
a także pełne dystansu do świata poetyckie teksty piosenek.

Krzysztof Napiórkowski za sprawą kolejnej płyty udowadnia, że łagodna, relaksująca muzyka pisana poetyckim piórem może być nie tylko oryginalna, ale i do głębi poruszająca. Czwarty krążek kompozytora i wokalisty inspirowany jest twórczością jednego z najlepiej rozpoznawalnych polskich poetów - Jana Twardowskiego. W nagraniach wzięli udział m.in. Anna Maria Jopek oraz Adam Strug. 

Muzyka klasyczna i jazz, wokalnie i instrumentalnie, Krzysztof Napiórkowski swobodnie sięga po różne stylistyki, których wspólnym mianownikiem są wyważone, bogate kompozycje, a także pełne dystansu do świata poetyckie teksty piosenek.

Autor czterech znakomitych albumów solowych: Introspekcja (2008), Drugi oddech (2012), Ziemie obiecane (2014) i 10x Twardowski (2016) prezentowanych w rankingach najlepszych płyt i utworów. Współtwórca płyty Granie Herberta (2008). Twórczość Krzysztofa Napiórkowskiego wykorzystano m.in w filmie „Prezent” (reż. Dominika Długokęcka) oraz w serialu „Prawo Agaty” (TVN).

Współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Dorotą Miśkiewicz, Joanną Kondrat, Moniką Lidke czy Michałem Jurkiewiczem. Jego utwory wykonują m.in. Krzysztof Kiljański, Joanna Kondrat, Hanna Banaszak.

 „Tato nie wraca”
monodram w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Tekst: Piotr Rowicki

„Tato nie wraca” to monodram aktorki Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych
doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca.

Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem
w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi. Pewnego dnia, wykonując rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa,
do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję w Hortexie mocno ściskając rękę ojca. A potem buntujemy się przeciwko niemu - w Jarocinie i na berlińskim koncercie U2. Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu? Spektakl „Tato nie wraca” staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja by wyszeptać sobie samemu to, co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dzieci.

 

Agnieszka Przepiórska - polska aktorka filmowa i teatralna. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuki Teatralnej i Filmowej w Sankt Petersburgu. Występuje w teatrze i filmach. W teatrze zadebiutowała w 2005, na deskach Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Od początku, tj. od września 2012, jest członkiem zespołu kabaretu „Pożar w burdelu”.

Recital – Sylwii RÓŻYCKIEJ „Chwilo trwaj”

Sylwia Różycka – aktorka scen muzycznych i dramatycznych. Urodziła się w Mławie, 14 marca 1982 roku. Od dziecka jej największą pasją był taniec. Śpiew w jej życiu pojawił się w chwili, gdy chciała zacząć studia w Gdyni w szkole o profilu wokalno- aktorskim. Wokal szlifowała  pod okiem koleżanki w toalecie, gdzie pogłos, który był w pomieszczeniu sprawiał, że głos brzmiał bardzo przyzwoicie. W 2003 roku rozpoczęła naukę w wymarzonej szkole musicalowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej. Po pierwszym roku pobierania nauki chciano ją usunąć z listy studentów z powodu jej problemów z głosem.
W rezultacie na prośbę dwóch pedagogów dano jej szansę i już na drugim roku postawiono najwyższą ocenę po egzaminie ze śpiewu. Od tej chwili scena wyznaczała jej kolejne wyzwania- w tym sztukę aktorstwa. Na profesjonalnej scenie zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni w 2006 roku w spektaklu Footloose (Wrzuć luz) w reżyserii Macieja Korwina. Następnie była  związana z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza
w Gdyni, z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Podczas wieloletniego pobytu w Gdyni skończyła również studia na wydziale dziennikarskim w Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej. Lata spędzone na Pomorzu do dzisiaj wspomina z ogromnym sentymentem.
Co roku powraca do miejsc,  które kształtowały ją  jako aktorkę oraz człowieka. W 2008 roku dyrektor Adam Opatowicz zaproponował jej współpracę w Teatrze Polskim, gdzie do dzisiaj szlifuje swój kunszt. Do szczególnie cenionych przez nią  scen należy ta najmniejsza w Teatrze Polskim- Czarny Kot Rudy.  Poza macierzystym teatrem współpracowała również  z Teatrem Miejskim w Gdyni, Operą na Zamku w Szczecinie. We wrześniu 2017 roku odbędzie się premiera musicalu NINE z jej udziałem w jednej z głównych ról CARLI w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Od 2013 roku zapraszana gościnnie do programów autorskich Andrzeja Poniedzielskiego.  Posiada również w swoim repertuarze  programy artystyczne, spektakle urozmaicone stylowo/tematycznie (poezja śpiewana, piosenka aktorska, musicale, sztuki teatralne).

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk