Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
A+ A A-

Serdecznie zapraszamy do Muzeum i Galerii „BRAMA” na wystawę „KAWIARENKA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU” autorstwa JOANNY MAŁOSZCZYK

Serdecznie zapraszamy do Muzeum i Galerii „BRAMA” na wystawę „KAWIARENKA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU” autorstwa JOANNY MAŁOSZCZYK.

(wystawę można oglądać w okresie wakacyjnym w dniach od wtorku do piątku w godz. 10,00 – 17,00 i w soboty w godz. 11,00 – 16,00)

 

 

Joanna Małoszczyk – malarka, poetka, ilustratorka z Gryfowa Śląskiego, wielokrotna uczestniczka pleneru malarskiego Artystycznych Spotkań Przyjaciół Gryfice – Rybokarty. W jej dorobku znajduje się ponad 60 wystaw w Polsce, Niemczech i Republice Czeskiej. Część prac trafiła do prywatnych zbiorów min. w Polsce, Niemczech, Włoszech, Chorwacji, Kanadzie, Belgii, USA, Republice Czeskiej, Szwecji, Francji, Norwegii, Słowacji, Australii i RPA.

W 2009 roku uhonorowana odznaką ,,ZSŁUŻONY DLA KULTYRY POLSKIEJ,,

 

Joanna Małoszczyk jest członkinią Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki i grupy NURT działającej w Lubaniu oraz Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu.

W swoim dorobku posida min. debiut w krakowskim piśmie „Student,, i wrocławskiej ,,Sigmie”, a także liczne publikacje w lokalnej prasie.

 

Ulubionymi technikami artystki są: pastele, akwarele, zwykłe ołówki piórka i tusze,  a tematami do prac: akt, portret, kwiaty oraz architektura.

 

Joanna Małoszczyk jest autorką m.in. prac:

-        Dla poetyckiej grupy ,,Metafora,, ,,Nad brzegiem słowa,,

-        Dla Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak ,,Na pograniczach świtu,,

-        Dla Wiesławy Siemaszko-Zielińskiej ,,W ulotnym szeleście słów,,

-        Dla Jeleniogórskiego Klubu Literackiego ,,Karkonoskie ścieżki słowa,,

-        Dla Elżbiety Śnieżkowskiej- Bielak ,,Wędrówki z Kwisaczkiem i Bajką ,,

-        Dla Elżbiety Śnieżkowskiej- Bielak ,,Za firankom wiatru,,

-        Dla Grażyny Drobek – Bukowskiej ,,Bajeczki dla syneczka i córeczki,,

-        Dla Grażyny Drobek – Bukowskiej ,,Trudna miłość ,,

-        Dla Joanny Małoszczyk ,, ,,Jeszcze zdążę ,,

-        Dla Wiesława Smurzyńskiego ,,Szczęściu nadałem twoje imię,,

-        Dla Wiesława Smurzyńskiego ,,Księżniczka z mojej bajki,,

-        Dla Grupy Literackiej Nurt „A miało być o wiośnie”

-        Dla Lizy Strojna ,,Zbieram słowa,,

-        Dla Izabeli Moniki Bill ,,Dziewczyna wilkołaka,,

 

Wiersze i obrazy artystki można znaleźć we wszystkich antologiach wydawanych przez Portal Sukcesu:

-        "Antologia 2005 - Nowe oblicze sztuki"

-        "Antologia 2006 - Obok świata"

-        "Antologia 2006 - Wolni z wyboru"

oraz wiersze w ANTOLOGIACH wydawanych przez Stowarzyszenia Jeleniogórski Klub Literacki

-        2010 ,,Karkonoskie ścieżki słowa,,

-        2012 ,,Wielkie wierszowanie,,

-        2014 "Śnieżka. Na zdrowie!"

 

Ponadto z artystką są organizowane coroczne wieczory autorskie - spotkania z młodzieżą  w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II  w Gryfowie Śląskim.

W swoim dorobku literackim posiada dwa autorskie tomiki wierszy, wydany w 2013r. ,,Jeszcze zdążę,, (uzupełnieniem tomiku jest płyta CD, którego ideą jest zbliżenie muzyki  i tekstu poetyckiego, vok. Ewelina Lichmam, muz. Ewelina Lichmam i Michał Świątczak) oraz w 2016 r. ,,Romans z chuliganem,,.

 

Jeleniogórskie Centrum Kultury nakręciło krótki dokumentalny film na temat twórczości artystki pod tytułem ,,Inny punkt widzenia''.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk