Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 grudnia 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław
A+ A A-

"Spotkanie Noworoczne 2018" - relacja

W sobotę 27 stycznia br. w Gryfickim Domu Kultury odbyło się „Spotkanie noworoczne – 2018”.

Gości przywitał Zespół Piosenki i Ruchu „TARANTULE” grupa „zero i 35+” działający przy Gryfickim Domu Kultury, instruktorkami zespołu są Jolanta NOWAK i Agnieszka JANECKA-KUTA.

Po występie rozpoczęła się część oficjalna – przemówienia okolicznościowe. Wystąpili:

 

 • Gospodarz spotkania, Burmistrz Gryfic Andrzej SZCZYGIEŁ,
 • Wicemarszałek Jarosław RZEPA,
 • Starosta Powiatu Gryfickiego Kazimierz SAĆ,
 • Przewodniczący Rady Miejskiej z Gryfowa Śląskiego Robert SKRZYPEK oraz radny Jerzy GUZY,
 • Burmistrz Wolina Eugeniusz JASIEWICZ,
 • Ksiądz Dziekan Proboszcz Kanonik Kazimierz PÓŁTORAK,
 • Prezydent Güstrow Andreas OHM.

Po zakończeniu przemówień Burmistrz Gryfic jak każdego roku przyznał podziękowania za całokształt działalności w 2017 roku jak i wcześniejszych latach.

Podziękowania otrzymali:

 • Pan Leon PAWŁOWSKI, który jest strażakiem od 18 roku życia i całą swoją służbę działał i nadal działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Rybokartach. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany odznaczeniami i medalami. Dalej pełni funkcję gospodarza OSP Rybokarty i jest Honorowym Strażakiem.
 • Pan Łukasz ULDYNOWICZ, który jest Kierownikiem Gryfickiej Pływalni. Bardzo mocno angażuje się w promocję pływalni w całym regionie. Jest organizatorem licznych imprez sportowych, dla wszystkich grup wiekowych. A największą jego pasją są biegi długodystansowe w których to zdobywa liczne puchary i nagrody promując Gryfice.
 • Pan Jan MAJOR, który jest mieszkańcem Kołomącia. Od 1971 roku jest członkiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Gryfice - Kołomąć za swoją działalność społeczną otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest stałym organizatorem spotkań z dziećmi na których omawiane są zasady bezpieczeństwa przebywania w wodzie i nad wodą, bezpieczeństwo na lodzie, udzielania pierwszej pomocy medycznej. Jest zawsze gotów do organizacji jak i pomocy w organizacji różnego rodzaju imprez na których może podzielić się swoją wiedzą.
 • Mieszkańcy Sołectwa Smolęcin za wieloletnią pracę społeczną w organizacji corocznej imprezy kulturalnej „NOC       ŚWIĘTOJAŃSKA”. 
 • Pan Klemens ROBASZKIEWICZ, który jest urodzonym działaczem społecznym. Pierwszą organizacją w której działał przez ponad trzydzieści osiem lat jest Harcerstwo gdzie dosłużył się stopnia Harcmistrza. Kolejna organizacja to Polski Związek Wędkarski w której działa od 1957 roku, a za swoją działalność otrzymuje liczne wyróżnienia i odznaczenia. I kolejna to Polski Czerwony Krzyż w której działa od 1958 roku, a obecnie jest Prezesem Klubu HDK PCK przy PKS Gryfice, i jako nieliczny posiada „Kryształowe Serce” i Kryształową Różę”. Jako honorowy dawca krwi ma udokumentowane oddanie ponad 76 litrów krwi.
 • Miasta partnerskie Güstrow i Gryfów Śląski, za wieloletnią współpracę z naszymi instytucjami edukacyjnymi, kulturalnymi, sportowymi i w innych dziedzinach. Podziękowania odebrali przedstawiciel miast: Pan Prezydent Andreas OHM i Pan Przewodniczący Rady Miejskiej Robert SKRZYPEK.

Zwieńczeniem tej części spotkania było wręczenie podziękowań Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „Red Swing Low Gryfice” działającej przy Gryfickim Domu Kultury. Instruktorami orkiestry „RED SWING LOW GRYFICE” są: kapelmistrz - Krzysztof MALICKI, choreograf grupy mażoretek - Jolanta NOWAK, instruktor grupy mażoretek - Agnieszka JANECKA-KUTA.

Orkiestra jest naszą wizytówką w Europie i na świecie dzięki zdobytym tytułom, a w szczególności za udział w Mistrzostwach Świata Zespołów Marszowych w Palm Springs w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych gdzie zdobyli trzy medale srebrne i tytuł ósmego finalisty Mistrzostw.

 • W ramach podziękowań Burmistrz Gryfic wręczył orkiestrze pamiątkową Statuę Wolności.
 • Na wniosek Burmistrza Gryfic w uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego, uchwałą nr 128/18 z dnia 24 stycznia 2018 roku Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „RED SWING LOW GRYFICE”. Odznaczenie wręczył Jarosław RZEPA – Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.
 • Jednocześnie w dowód tak wielkich osiągnięć Burmistrz Gryfic oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryficach przekazali dla orkiestry nowy instrument - saksofon barytonowy.

W dalszej części spotkania Prezes Wojewódzkiego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Szczecinie Pani Janina KOPTAS oraz Wiceprezes Gryfickiego Związku Kombatantów Pan Romuald PODMOKŁY wręczyli wyróżnienie dla Burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie upominków i nagród dla sołectw, które wzięły udział w konkursie ogłoszonym Zarządzeniem Burmistrza Gryfic pod nazwą: „Nasza wieś najładniejsza”.

Miejscowości, które otrzymały dyplom oraz upominki za udział w turnieju, kolejność alfabetyczna:

 1. Sołectwo Barkowo
 2. Sołectwo Baszewice
 3. Sołectwo Ościęcin
 4. Sołectwo Przybiernówko
 5. Sołectwo Rybokarty
 6. Sołectwo Rzęskowo
 7. Sołectwo Smolęcin

W konkursie, zgodnie z regulaminem nagrody pieniężne otrzymały (kolejność alfabetyczna):

 1. Sołectwo Borzęcin
 2. Sołectwo Brodniki
 3. Sołectwo Prusinowo
 4. Sołectwo Świeszewo
 5. Sołectwo Trzygłów

Po części oficjalnej i krótkiej przerwie z poczęstunkiem rozpoczęło się kostiumowe widowisko muzyczne „Don VASYL Junior i Cygańskie Gwiazdy”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania.

Galeria

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk