Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:18 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward
A+ A A-

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza na spektakl w reżyserii Jerzego Gruzy zatytułowany „Mój boski rozwód"

W piątek 09. Marca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza na spektakl w reżyserii Jerzego Gruzy zatytułowany „Mój boski rozwód".
Tą wyjątkową historię zobaczymy w interpretacji krakowskiej aktorki Krystyny Podleskiej.

Historią, na którą Państwa zapraszamy to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, która porzuca maż a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon Teraz na nowo musi odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Po różnorakich perypetiach udaje się to jej i jest to tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko humoru, ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek, zawsze dowcipna, czasami złośliwa a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień". Wszyscy, bowiem szukamy miłości, ciepła i nie chcemy być samotni. Angela nam uświadamia, że jest to możliwe. By się jednak o tym przekonać zapraszamy do nas na spektakl. Wstęp bezpłatny.
Na zakończenie pozwólcie również, że przypomnimy Wam osobę pani Krystyny. Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Urodziła się w 1948 r. w Londynie. Uczęszczała do szkoły baletowej Royal Ballet White Lodge.
Absolwentka Webber Douglas Academy of Dramatic Art w Londynie.
Występowała m.in. w Teatrze POSK, Arts Theatre i Richmond Theatre. Grała m.in. w filmach "Za rok, za dzień, za chwilę..." Stanisława Lenartowicza i "Kontrakt" Krzysztofa Zanussiego. Odtwórczyni głównej roli w monodramie "Mój boski rozwód" w reżyserii Jerzego Gruzy. Największą sławę przyniósł jej występ w filmie "Miś" Stanisława Barei, gdzie brawurowo zagrała Aleksandrę Kozeł, dziewczynę prezesa Ochódzkiego (w tej roli Stanisław Tym). Od 1999 roku mieszka w Zielonkach pod Krakowem wraz ze swoim mężem Januszem Szydłowskim.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk