Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 czerwca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
A+ A A-

Nowe przedszkole czeka na dzieci.

Kilkanaście dni zostało do pierwszego, przysłowiowego dzwonka w nowo powstałym przedszkolu przy ul. Sportowej w Gryficach. W sześciu oddziałach miejsce znajdzie sto pięćdziesiąt dzieci.
Kolorowo i komfortowo


Ponad osiemset metrów pachnącej nowością przestrzeni, bajkowe mebelki, sale przystosowane do potrzeb dzieci, każda z zapleczem sanitarnym, przestronna kuchnia przedszkolna, która wyżywi sto pięćdziesiąt maluchów. – Mamy tu dwa razy więcej miejsca, niż w budynku na ulicy Parkowej. Na Sportowej w nowym obiekcie będziemy pracować w sześciu oddziałach, do których będą uczęszczać dzieci od 3 do 6 lat – tłumaczy Katarzyna Rafałowicz, dyrektor placówki. – Mowa tu dzieciach, które dostały się do przedszkola z tzw. pierwszego naboru lub tych, które już chodziły wcześniej do placówki na ulicy Parkowej. Maluszki, które nie weszły w pierwszy podejściu na listę, będą chodziły do dwóch oddziałów, które zostaną w starej placówce – dodaje dyrektor w rozmowie z reporterem Pulsu Miasta, któremu udało się zwiedzić nowo wybudowany obiekt. Jego budowa rozpoczęła się przed rokiem.
Nowa jakość
- Nowe przedszkole to zupełnie inny komfort i jakość, staraliśmy się uwzględnić wszelkie potrzeby oraz zachować standardy, jakie obowiązują w tego typu obiektach, które dopiero powstają – tłumaczy burmistrz Andrzej Szczygieł. – Każda z sal jest wyposażona w łazienki, szatnie, magazyny. Jest przestronne i nowoczesne zaplecze kuchenne i techniczne, oczywiście pomieszczenia administracyjne. Czekamy na pierwszy dzwonek, choć na bieżąco monitoruję przebieg inwestycji, jestem bardzo ciekaw ostatecznego efektu – dodaje gryficki włodarz.
Przypomnijmy, nowa placówka powstała w miejscu, gdzie przed laty również funkcjonowało przedszkole. Zlokalizowany pomiędzy ulicami Akacjową a Sportową budynek, sąsiaduje z Orlikiem. Na terenie obiektu powstał również kolorowy i bezpieczny plac zabaw. Inwestycja kosztowała ponad 3,8 mln złotych. Na początku gmina zarezerwowała w budżecie na ten cel o milion mniej. Jak się okazało, trudno było znaleźć wykonawcę w pierwszym przetargu. Ostatecznie inwestycje zrealizował Zakład Usług Remontowo-Budowlanych z Kamienia Pomorskiego.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk