Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
A+ A A-

Sprzęt do ratowania życia dla jednostek OSP.

Strażacy ochotnicy zacierają ręce. Kolejna porcja sprzętu do ratowania życia trafiła do dziewięciu jednostek z terenu gminy Gryfice. Wszystko dzięki dotacji uzyskanej przez Gminę Gryfice z Ministerstwa Sprawiedliwości.


Torby ratownicze PSP R1 z wyposażeniem, nosze typu deska, szyny Kramera oraz defibrylatory w środę przekazano dziewięciu jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Gryfice. Zakup sprzętu za kwotę ponad 64 tys. złotych był możliwy dzięki dotacji pozyskanej przez gminę Gryfice z Ministra Sprawiedliwości Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich (środki Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości). Wsparcie jednostek na terenie całego kraju, umożliwi sprawniejsze prowadzenie akcji, podczas których ochotnicze straże ratują ofiary poszkodowane w wyniku rozmaitych przestępstw. – Staramy się wykorzystywać każdą okazję, by wspierać naszych ochotników. Tym razem udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sprawiedliwości – tłumaczy burmistrz Andrzej Szczygieł, który w środowe popołudnie przekazał strażakom nowe wyposażenie.
Rola ochotniczych straży pożarnych, które biorą udział w rozmaitych akcjach ratujących życie i mienie jest nie do przecenienia. Misja, którą pełnią nierzadko pokoleniowo, przechodzi z syna na ojca. Coraz młodsze roczniki wstępują w ochotnicze szeregi. To „choroba", na którą zapada się dożywotnio. Dziś ochotnicy nie tylko gaszą pożary, wspierają akcje ratownicze przy wypadkach, związane z rozmaitymi kataklizmami i katastrofami. Trudno wyobrazić sobie krajobraz polskich służb niosących pomoc, bez jednostek ochotniczych. – Każdy, najdrobniejszy sprzęt jest w jednostkach na wagę życia. Ten, który otrzymaliśmy w środę to narzędzie, które pozwoli nam jeszcze skuteczniej nieść pomoc, szczególnie ofiarom poszkodowanych w wyniku rozmaitych przestępstw – mówili druhowie z jednostek ze Świeszewa, Trzygłowa, Kukania, Rybokart, Rotnowa, Przybiernówka, Ościęcina, Górzycy i Gryfic.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk