Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:24 marca 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor
A+ A A-

Z miłości do jazdy stworzyli własny tor.

Minęło wiele miesięcy zanim „przypalili pierwszą gumę" na nowopowstałym torze motocrossowym pod Gryficami. Wytyczyli go własnymi rękami, by wspólnie z dziećmi szlifować umiejętności. Stowarzyszenie Motocyklowe Enduro Motocross Gryfice istnieje od lipca tego roku. W ciągu kilku miesięcy udało się im przekonać włodarzy Gryfic do pomysłu stworzenia specjalistycznego toru.

Pierwsze palenie gumy
Był tort, oficjalne wkopanie tablicy z emblematem stowarzyszenia i pierwsze szaleństwo na własnym torze. Wprawdzie jak mówią rodzice - członkowie grupy to dopiero namiastka prawdziwej trasy. – Udało nam się pozyskać od gminy teren o wielkości około 5 hektarów. Docelowo nasz tor może mieć nawet do 2 kilometrów, a na nim wszystko co musi być: przeszkody, hopki, gruz - tłumaczy Tomasz Łukasiewicz, jeden z członków stowarzyszenia, które zarejestrowali w początkach lipca. – Nieformalnie jeździmy wspólnie od kilku lat. W międzyczasie trochę podrosły nasze dzieci, które przejęły od nas pasję i miłość do motocykli. Zamarzyło nam się nasze własne miejsce, nasz tor. Przez kilka miesięcy namawialiśmy burmistrza i radnych, by użyczyli nam terenu. I wreszcie się udało – dodaje Krzysztof Ignatowicz, prezes Enduro Motocross Gryfice. Przez lata jeździli na innych torach m.in. w Koszalinie czy Nowogardzie. Teraz mają swój własny kawałek ziemi. – Po pierwsze będzie blisko i częściej będzie można dzieciaki zabierać na jazdę. To świetna zabawa i wspaniały sport, oczywiście pod warunkiem, że zachowane zostają zasady bezpieczeństwa. W przyszłości marzy nam, by nasz tor otrzymał certyfikację z PZM. To pozwoli na organizację zawodów. Na razie szkolimy się, a dzieciaki mają gdzie zdobywać szlify - mówi Marek Fornal, również członek grupy.
Miałem wątpliwości
Kiedy przyszli we wrześniu do burmistrza Gryfic ten miał wrażenie, że historia się powtarza. – Pamiętam jak przed laty, dokładnie przed wyborami przyszła do mnie grupa młodych ludzi, przekonując, że w Gryficach brakuje toru rowerowego z prawdziwego zdarzenia. Byli bardzo przekonywujący. Zgodziłem się, radni zapalili zielone światło, a gmina wyłożyła z budżetu sporą kwotę na budowę. Niestety po jakimś czasie, tor zarósł trawą, a po użytkownikach ani śladu – mówi Andrzej Szczygieł. – Więc, kiedy przyszli do mnie rodzice prosząc o teren pod tor motocrossowy byłem pełen obaw. Sporo czasu minęło zanim zdecydowaliśmy się przekazać grunt. Pokazali, że bardzo im zależy, założyli stowarzyszenie, zaczęli działać, wreszcie sami wytyczyli tor udowadniając, że podchodzą poważnie do sprawy – mówi burmistrz Andrzej Szczygieł, który został zaproszony na otwarcie toru. – Jak to się mówi w waszym żargonie? Palić gumę, uważam tor za otwarty – żartował gryficki włodarz.

 

Galeria

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk