Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:20 listopada 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol
A+ A A-

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki autorstwa Grażyny Ciepłowskiej pt. "Wspomnienie lata".

Wernisaż odbędzie się w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach, 14 listopada (środa) o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy. Samą wystawę obejrzeć będzie można do końca listopada 2018 r.

 

Grażyna Ciepłowska jest mieszkanka Gryfic. Rehabilitantka i terapeutka zajęciowa. Absolwentka Studium Terapii Zajęciowej i Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Całe zawodowe życie związana z miejscem zamieszkania. Jej dni wypełnione są obecnie zarówno pracą zawodową, jak i pasją, którą realizuje w domu.
W ostatnich latach, to właśnie ceramika zdominowała jej życie. Pierwsze ceramiczne doświadczenia zdobywała pod okiem Poli Kurcewicz-Krystyniak, od lat znanej i cenionej w Polsce i na świecie artystki-ceramika. Inspirowana jej pracami, a przede wszystkim otaczającą nas przyrodą, zaczęła tworzyć własne prace.
„Wspomnienie lata", to wystawa jej prac, w których dostrzec można przemijające piękno letniej przyrody, ale też – dla zachowania swoistej równowagi następujących po sobie pór roku – prezentuje bajkowo kolorowe jesienne liście, niejako zatopione w plastrach gliny. W dużej mierze, wystawa ta jest pokłosiem jej uczestnictwa, w sierpniu bieżącego roku, w Artystycznych Spotkaniach Przyjaciół Gryfice – Rybokarty 2018. Tam właśnie po raz pierwszy zachwyciła swoimi pracami, zarówno uczestników pleneru, jak i odwiedzających wystawę poplenerową. Jest też, co warto zauważyć, autorką pięknych ceramicznych medali, przygotowanych z okazji 60-lecia Gryfickiego Domu Kultury. Uzupełnieniem wystawy jest przygotowany przez nią album z jej pracami, który potwierdza jakże bliski związek z przyrodą.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk