Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:3 czerwca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara
A+ A A-

Burmistrz i radni Gryfic złożyli ślubowanie. Nowa rada wybrała również przewodniczącego.

Radni wybrani na nową kadencję oraz burmistrz Gryfic złożyli ślubowanie podczas wtorkowej, uroczystej sesji. Wcześniej odebrali z od pełnomocnika wyborczego zaświadczenia o wyborze. Nowa rada wybrała również ze swojego grona przewodniczącego. Został nim Krzysztof Tokarczyk.


Przypomnijmy, większość w radzie kadencji 2018 – 2023 stanowi grupa radnych z KWW Ziemia Gryficka, KWW Stanisława Hołubczaka oraz KW PSL. Podczas wtorkowej, uroczystej sesji radni odebrali zaświadczenia potwierdzające wybór, złożyli również ślubowanie. Podobnie jak burmistrz Andrzej Szczygieł, który poprowadzi gryficki samorząd już po raz siódmy. W trakcie swojego krótkiego wystąpienia, włodarz Gryfic dziękował za duży mandat zaufania, jakim obdarzyli go wyborcy, a także deklarował, że dołoży wszelkich starań, by program wyborczy z jakim szedł do wyborów będzie zrealizowany w nadchodzącej pięciolatce. – „Jest to wielkie wydarzenie, szczególnie w roku 100 – lecia odzyskania Niepodległości, jakim jest uroczysta sesja inauguracyjna, rozpoczynająca ósmą kadencję pracy Rady Miejskiej. Dla mnie jest to szczególne wyróżnienie, bo przecież wszyscy wiemy, że jest to moja siódma z kolei kadencja – mówił burmistrz Andrzej Szczygieł.
– I tak sobie czasem zadaję pytanie czy damy radę wytrwać wszyscy przez kolejne pięć lat, bo przecież to olbrzymi szmat czasu. Myślę, że jesteśmy w stanie, pod warunkiem, że będziemy wszyscy szli w tym kierunku, do przodu, tak by gmina Gryfice, cała Ziemia Gryficka rozwijała się we właściwym kierunku. (...) Po raz pierwszy w historii powojennych Gryfic burmistrz uzyskał tak duży, społeczny mandat to jest 5246 głosów. Nie trafiło się to dotąd w historii tego miasta. To z jednej z strony duże zaufanie, z drugiej potężne zobowiązanie przyjęte przeze mnie i wszystkich radnych. Pragnę podziękować wszystkim wyborcom, którzy zwierzyli we mnie i oddali głos na moją osobę. Dziękuję ludziom z najbliższego otoczenia, którzy przygotowali program wyborczy (...) po wtóre chciałbym podziękować mojej rodzinie, żonie. Co do naszego programu wyborczego, myślę, że jesteśmy w stanie poprzez wszystkich mieszkańców, ludzi zaangażowanych na szczeblu począwszy od rady osiedla, rady sołeckiej, rady gminy, powiatu gryfickiego, województwa zachodniopomorskiego po pierwsze uzyskać w ciągu tych pięciu lat pozyskać pełną obwodnicę Gryfic – to jest zadania numer jeden (...) To także program rewitalizacji obszarów zdegradowanych, to jest w końcu uruchomienie Strefy Przemysłowej, to dalej troska o to, by obszary, w których mieszkańcy się budują się i odciążają lokalny budżet – otrzymały infrastrukturę lokalną. To także inwestycje w oświatę i opiekę na starszymi – przekonywał.

Galeria

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk