Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:16 października 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Lucyna, Małgorzata, Wiktor
A+ A A-

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W RAMACH PROJEKTU "WYRÓWNAĆ SZANSE"

Projekt WYRÓWNAĆ SZANSE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest w Szkole Podstawowej w Prusinowie od grudnia 2012 roku.

Działaniami objęci są uczniowie  klas IV - VI. Biorą oni udział w siedmiu różnych zajęciach pozalekcyjnych. Uczestnicy zajęć  dziennikarskich, które prowadzi pani Anna Zięba, zapoznają się z zawodem dziennikarza, redagując gazetkę szkolną.

Poznają różne formy wypowiedzi, np: wywiad, który przeprowadzili z mieszkańcami Prusinowa i panią Małgorzatą Krawczyk- dyrektor szkoły. Wywiady zostały zapisane kamerą video. Młodzi dziennikarze odwiedzili również Radio Szczecin, gdzie zobaczyli, jak powstają audycje radiowe. W ten sposób przygotowali się do tworzenia własnej audycji.

Pani Ilona Barczak prowadzi zajęcia Warsztaty z angielskiego. Podczas zajęć uczniowie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z języka angielskiego. Tworzyli prezentacje, plakaty, prace plastyczne i komiksy związane z Wielką Brytanią.

Na zajęciach regionalnych, które prowadzi pani Ewa Lewicka uczniowie tworzyli drzewo genealogiczne swojej rodziny. Poznali tradycje i historię własnej szkoły. Projektowali i wykonali herby własnych miejscowości.

Zajęcia Poznaj siebie prowadzone przez panią Żanetę Bartczak umożliwiają poznanie własnych możliwości i zainteresowań oraz świata zawodów. Być może zajęcia te pozwolą już teraz wybrać dzieciom  przyszły zawód.

Ci uczniowie, którzy lubią matematykę biorą udział w zajęciach Matematyka z komputerem  prowadzonych przez panią Kingę Wrzesińską. Uczestnicy tych zajęć poznają między innymi sylwetki sławnych matematyków. Przygotowali prezentację multimedialną o Eratostenesie. 

W Klubie odkrywców pod kontrolą pani Małgorzaty Krawczyk uczniowie przeprowadzają doświadczenia z zakresu optyki, elektryczności i właściwości ciał. Uczą się mikroskopowania i wnioskowania na podstawie obserwacji, eksperymentów i doświadczeń. Prowadzą obserwacje w terenie.

Uczestnicy zajęć Zdrowo i bezpiecznie żyj prowadzonych przez pana Tomasza Olejnika wyjeżdżają na basen i uczą się aktywnie spędzać czas. Natomiast z panią Grażyną Stańczyk poznają zasady zdrowego odżywiania się i bezpiecznego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mają możliwość zdobycia karty rowerowej.

W ramach Projektu WYRÓWNAĆ SZANSE w dniach 30 czerwca - 4 lipca uczniowie wyjadą na wycieczkę do Warszawy, która w całości jest finansowana z środków  Europejskiego Funduszu Społecznego.

   

 Asystent koordynatora projektu

 Grażyna Iwańczyk- Stańczyk

  

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk