Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

TELEFON BEZPIECZEŃSTWA DLA TURYSTÓW ZAGRANICZNYCH PRZEBYWAJĄCYCH W POLSCE

 
Polska Organizacja Turystyczna uruchamia w okresie letnim „Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych przebywających w Polsce”. Akcję tę podejmujemy już od 2002 roku.

Przedsięwzięcie realizujemy wspólnie z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Sportu i Turystyki, oraz Urzędem do Spraw Cudzoziemców.

„Telefon bezpieczeństwa” umożliwia nie tylko pomoc w nagłych sytuacjach kryzysowych, które mogą spotkać zagranicznych turystów, ale oferuje także wsparcie w sprawach związanych z np.: kłopotami ze zdrowiem, zaginięciem dokumentów, jak też uzyskaniem informacji turystycznej.

Turyści mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii  800 200 300 dla telefonów stacjonarnych, a także z płatnego wg. cenników sieci numeru telefonu komórkowego: +48 608 599 999.

Telefon funkcjonuje w czasie tzw. wysokiego sezonu turystycznego tj.: w terminie pierwszy poniedziałek czerwca – do ostatniego dnia roboczego września w godzinach 10:00-22:00. Usługa obsługiwana jest przez informatorów w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, hiszpańskim i włoskim pod nadzorem Komendy Głównej Policji, co znacznie przyspiesza podejmowanie interwencji w nagłych przypadkach.

Realizacja usługi wspierana jest działaniem promocyjnym wśród turystów poprzez publikację ponad 120 tysięcy ulotek rocznie z numerami telefonów w co najmniej 3 wersjach językowych. Ich dystrybucja prowadzona jest za granicą przez wybrane ambasady polskie, Polskie Ośrodki Informacji Turystycznej, rozdawane są też na przejściach granicznych, lotniskach, centrach informacji turystycznej.

 

Informacja: Polska Organizacja Turystyczna

 

 

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*