Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:29 maja 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria
A+ A A-

Wielka ucieczka z miasta - Gryficka gra miejska już w czerwcu!

23 czerwca po raz trzeci miasto Gryfice stanie się planszą do gry. Tym razem rozgrywka będzie odbywała się w przyszłości, a fabuła zostanie utrzymana w klimacie postapokalipsy. Nowa edycja to także zupełnie nowe lokalizacje, nowe zasady rozgrywki i niezwykłe niespodzianki czekające na graczy. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku nie będzie rutyny. Wielką nowością będzie formuła, która zmusi graczy do wejścia w rolę ruchu oporu, a co za tym idzie, gracze będą musieli zręcznie ukrywać się przed nieprzyjacielem. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zobaczcie więc czego możemy się spodziewać.

 

O czym będzie gra?
Jest rok 2039. Na ziemi zapanował chaos po uszkodzeniu kilkunastu reaktorów jądrowych spowodowanych niespodziewanymi emisjami słonecznego promieniowania. Samozwańcze bojówki militarne, które przetrwały apokalipsę, opanowały terytoria budując strefy wpływu. Ich głównym zadaniem jest plądrowanie okolicznych miast i wsi. Niektóre z bojówek w trakcie zagłady posiadły technologie szabrując lokalne opustoszałe jednostki wojskowe. Miasto Gryfice zostało otoczone przez bojówkę, a kontrolę nad miastem przejęli wojskowi barbarzyńcy. Będą tu tak długo, jak długo miasto zapewni im pożywienie oraz wodę pitną. Nie istnieje waluta, nie ma prawa, nie ma sprawiedliwości. Tylko silniejsi oraz Ci, którzy posiadają niezbędną technologię, przetrwają. Jedynym sposobem, jaki Tobie pozostał jest ucieczka. Niestety miasto pilnują śmiercionośne drony. Zadaniem graczy będzie odnalezienie tajnego centrum dowodzenia i dezaktywacja robotów pilnujących miasta. Tylko tak możesz opuścić miasto niepostrzeżenie. Nie będzie to łatwe, bo droga do celu najeżona jest licznymi pułapkami. Chcesz spróbować wziąć udział w wielkiej ucieczce? Zapraszamy do gry.

Kto może zagrać?
Zagrać może praktycznie każdy. Dzieci powyżej 13 roku życia wraz z opiekunem oraz samodzielni gracze lub grupy powyżej 16 roku życia. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.gryfickagramiejska.pl i przybyć do Domu Kultury w Gryficach około godziny 10:00, by odebrać pakiet startowy. Gracze, którzy nie zarejestrują się na stronie, również będą mogli wziąć udział w grze, jednak powinni udać się na miejsce startu (Gryficki Dom Kultury) przed godziną 11:00. Organizatorzy apelują, by rejestrować się wcześniej. Ułatwi do wydanie pakietu startowego i skróci czas oczekiwania na wydanie niezbędnych materiałów dla graczy. Rejestracja elektroniczna pozwala nam zabezpieczyć odpowiednią liczbę pakietów startowych oraz niespodzianek przygotowanych dla graczy. Dzięki tym graczom, którzy dokonali rejestracji nasza gra może być ciekawsza i lepiej dopasowana do liczby graczy. Stąd nasza wielka prośba, by jednak starać się zapisywać - informuje nas organizator - sam proces rejestracji na stronie www.gryfickagramiejska.pl zajmuje okło 1 minuty - dodaje Organizator.

Jak przygotować się do rozgrywki?
Z pewnością warto uposażyć się w wygodne ubranie i buty. Przyda się także plecak z suchym prowiantem i wodą. W przypadku zapowiedzi deszczu warto mieć ze sobą przeciwdeszczową pelerynę, jednak organizatorzy zapewnili, że słoneczna pogoda została zamówiona, tam gdzie trzeba, odpowiednio wcześniej :-)

Co nowego spotka wieloletnich graczy?
Przede wszystkim nowe lokalizacje stacji, wielowątkowy charakter rozgrywki, nowe sposoby zdobywania przewagi, możliwość większej interakcji z innymi graczami i... wielkie zagrożenie w postaci sił nieprzyjaciela. W tym roku gracze nie tylko będą zdobywali swoje kolejne cele, ale sami staną się celami.

Gwarancją dobrej zabawy jest organizator
Organizatorem wszystkich edycji Gryfickiej gry miejskiej jest Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Grę przygotowują eksperci w dziedzinie ekonomii oraz socjologii, współpracujący ze środowiskami gamingowymi. Jak co roku, szkoła współpracuje z Urzędem Gminy Gryfice, a w tym roku do partnerów wydarzenia dołączyło także Starostwo Powiatowe w Gryficach. Dzięki współpracy wszystkich podmiotów tegoroczna gra będzie wyjątkowa w swej skali, formie oraz klimacie. Gorąco zachęcamy do udziału w rozgrywce.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk