Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/LEDNICA
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/LEDNICA


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:22 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Paulina, Jan, Tomasz
A+ A A-

GRYFICE NA LEDNICY 2013

1 czerwca 2013 r. grupa młodzieży wraz z opiekunami ks. Pawłem Wiśniewskim oraz katechetą Adamem Wolańskim udała się na XVII Ogólnopolskie Spotkanie Lednica 2013, które w tym roku odbyło się pod hasłem „W imię Ojca”.

Wcześnie rano grupa wyjechała z Gryfic do Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim. Młodzież zwiedzała pozostałości osady Mieszka I oraz mogła wybić monetę z czasów pierwszych Piastów, strzelać z łuku tak jak wojownicy Księcia piastowskiego, a także spróbować pajdę chleba ze smalcem. Według tradycji to na Ostrowie Lednickim władca Polski przyjął chrzest. Dużym zainteresowaniem cieszyła się makieta pokazująca osadę pierwszych Piastów, a zarazem źródło chrześcijaństwa w Polsce.

Po południu młodzi udali się na pola lednickie, aby tam uczestniczyć w spotkaniu z młodymi z całego kraju. Każdy dostał śpiewnik, łyżeczkę, identyfikator oraz świeczkę. Młodzi ludzie dobrze bawili się tańcząc, śpiewając i nawiązując nowe kontakty z młodymi katolikami z całej Polski. Program spotkania był bardzo bogaty, między innymi była okazja do spowiedzi, Msza Święta, specjalne słowo od papieża Franciszka, przyjazd prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego oraz wiele innych atrakcji. Grupa z Gryfic przeszła jeszcze przed północą prze Bramę-Rybę, jako jedna z pierwszych. Następnie wszyscy udali się do autokaru, aby powrócić do Gryfic.

Tekst i foto: Paweł Wiśniewski

{gallery}LEDNICA{/gallery}

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*