Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:11 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Cyprian, Olga, Benedykt
A+ A A-

Żegnamy Śp. Alicję Wiznerowicz.

Z ogromnym żalem, w poczuciu pustki i straty żegnamy Śp. Alicję Wiznerowicz, naszego wieloletniego pracownika, związanego zawodowo z Urzędem Miejskim w Gryficach od 1986 roku. Odeszła nagle, choć jeszcze dzień wcześniej planowała zadania na kolejny tydzień. Jakby mimochodem, w biegu, w którym nieustannie przemierzała urzędowe korytarze. Jakże precyzyjne i bolesne są słowa poetki, Wisławy Szymborskiej, która pisze:"ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma". Ten brak dopiero powoli przedziera się do naszej świadomości, bo każdy wciąż szuka Ali w jej pokoju, przy kwietnikach i rabatach w mieście i Parku Japońskim, czy przy codziennej pracy, w rozmowie z mieszkańcami, na rzecz których pracowała przez całe swoje życie.

Alicja Wiznerowicz za miesiąc, 15 sierpnia świętowałaby 62 urodziny, zaś w tym roku 43 lata czynnej pracy zawodowej, z których aż trzydzieści trzy przepracowała w gryfickim urzędzie na stanowisku podinspektora i inspektora do spraw gospodarki mieszkaniowej. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w gryfickim oddziale Zarządu Wojewódzkiego PCK jako instruktor ds. działalności opiekuńczej, następnie zajmowała się gospodarką mieszkaniową w Rejonowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gryficach, skąd przeszła do pracy w gryfickim magistracie.
Mówią, że nie ma ludzi niezastąpionych, a to nieprawda. Są tacy, którzy zmieniają bieg zdarzeń, wchodzą na nasze ścieżki życia i nigdy z nich nie znikają. Pełni witalności, temperamentu, energii życiowej, odwagi a czasem przekory i zadziorności. Idą z życiem w zapasy, żyją totalnie zostawiając po sobie przestrzeń, której nie sposób wypełnić. Taką osobę właśnie żegnamy, prosząc w imieniu własnym i rodziny o chwilę zadumy i wspomnienie.
Ostatnie pożegnanie Śp. Alicji Wiznerowicz odbędzie się 20 lipca o godzinie 11.30 w Kaplicy Starej w Gryficach, gdzie odprawiona zostanie Msza Żałobna. Następnie kondukt żałobny przejdzie na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Starym w Gryficach. Wystawienie trumny w Kaplicy Starej godzina 11.00.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk