Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/wiceminister
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/wiceministra
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wiceminister
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wiceministra


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:26 września 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian
A+ A A-

SPOTKANIE Z WICEMINISTER ROLNICTWA

Spotkanie z wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi panią Zofią Szalczyk odbyło się 24 maja w sali Urzędu Miejskiego w Gryficach. Tematem spotkania były „założenia do przyszłego PROW w nowej perspektywie finansowania UE na lata 2014-2020”.

Zainteresowanie spotkaniem było duże, przyjechali przedstawiciele Izb Rolniczych z Polic i Goleniowa, radni z Trzebiatowa i Gryfic, członkowie PSL z prezesem Stanisławem Gnosowskim oraz Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł.

 Wiceminister mówiła o ustaleniach „ustaleń”, bo jak na razie nie wiadomo jaki jest budżet UE, ani też ile faktycznie polskie rolnictwo otrzyma pieniędzy. Z informacji, jakie przekazała wiceminister- jest zapowiedź powrotu do tzw. stacji hodowli roślin, które nie tak dawno całkowicie zlikwidowano, a teraz uznano, że są bardzo potrzebne. Został poruszony problem bezumownego wykorzystywania ziemi, czyli gdy ktoś wchodzi z pługami siewnikami na grunty należące do Agencji Nieruchomości Rolnych, obsiewa je, zbiera plon i dodatkowo otrzymuje dotację unijną do hektara. W województwie zachodniopomorskim takiej ziemi jest 16 tys. hektarów, w tym w okolicach Lędzina, w gminie Karnice, około 80 ha. Proceder trwa od lat, a jedyne, co można zrobić to skierować sprawę do sądu, który może ukarać „bezumownego” grzywną w wysokości 500 zł.

Prezes Izby Rolniczej z Goleniowa poruszył sprawę fermy norek, prowadzonej przez posła z Ruchu Palikota, która przynosi spore dochody właścicielowi, ale niszczy co żywe wokoło. Norki- mimo zapewnień właściciela- uciekają z fermy i w stawach, jeziorach i rzekach wyżerają ryby i jaja z gniazd ptaków oraz zagryzają ptaki. W związku z tym prosił panią wiceminister o pomoc w zablokowaniu rozbudowy takich ferm. Spotkanie można zaliczyć do udanych i pożytecznych.

Tekst: Gazeta Gryficka

Zdjęcia: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

{gallery}wiceminister{/gallery}

{gallery}wiceministra{/gallery}

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk