Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:29 lutego 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Lutosław, Roman, Teofil
A+ A A-

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Patchwork".

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Patchwork pt. "Maszyna do szycia, materiał, kolory, relax". Wernisaż odbędzie się 14 listopada (czwartek) 2019 r. o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach. Wystawa czynna - listopad 2019 r. Serdecznie zapraszamy.

Szyjemy patchwork - w 2017 r. powstało miejsce - w Gryfickim Domu Kultury gdzie można szyć patchwork. To zszywanie skrawków materiału i tworzenie nowej jakości tkaniny. Metoda znana od wieków. Najstarszy patchwork znaleziono w egipskich piramidach. Metoda tworzona z potrzeby chwili znana na całym świecie. Obecnie przechodzi renesans - również w Polsce. Wystawy w Polsce są coraz częstsze, a w Europie, Azji i USA powszechne i bardzo cenione. Czasami oglądając pracę widzimy obrazy tak doskonałe, że trzeba dotknąć aby dostrzec tkaninę. W Gryfickim Domu Kultury poznajemy podstawy i kolejne techniki patchworku. Przedstawione prace obejmują techniki: art. quiltu, confetti, aplikacji odwróconej i klasyczne bloki. Życzymy miłych wrażeń i otwarcie się na nową (a może starą) technikę pracy z materiałem.
Jolanta Gliwa - mieszkanka Gryfic od 1985 r. Patchwork szyję od wielu lat. Po kursie u Anny Sławińskiej (twórczyni polskiej szkoły patchworku) zaczęłam zajmować się w mojej "pracowni po godzinach" różnymi technikami patchworku. Na zajęciach dzielę się swoją wiedzą z uczestniczkami zajęć. Dziś pierwsza wystawa z moimi pracami mam nadzieję. że ukaże Państwu tkaninę w innym, ciekawym świetle.
Lucyna Dybińska - urodzona i zamieszkała w Gryficach. Patchworkiem zajmuję się od kilku lat, najbardziej interesuje mnie quilt artystyczny, którego techniki pozwalają na malarskie podejście do szycia obrazów z tkanin. Lubię eksperymentować, zszywać ze sobą skrawki tkanin często pozyskiwanych w ramach recyklingu art., czyli dawania drugiego życia niepotrzebnym ubraniom. Inspiruję się stylem boho i art déco. Szyję również rzeczy użytkowe na prezenty i aukcje charytatywne dla bezdomnych zwierząt oraz WOŚP.

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk