Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:3 czerwca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Leszek, Anatola, Tamara
A+ A A-

Gryfice świętują 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Cytując słowa Papieża Jana Pawła II – „Wolność nie jest dana raz na zawsze", trzeba o nią zabiegać każdego dnia, pracując, ucząc się, aktywizując w życiu społecznym, mając w pamięci trud i ofiarę poprzednich pokoleń – mówił burmistrz Andrzej Szczygieł, podczas uroczystości z okazji 101 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości, które odbyły się w minioną niedzielę, 10 listopada.


Obchody 101 rocznicy rozpoczęto w Gryficach tradycyjnie uroczystą Mszą Świętą w Kościele WNMP w Gryficach z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanią Honorową wyznaczoną z 36. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Mrzeżynie, oprawę muzyczną zapewnili młodzi wykonawcy z Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low oraz zespół „Cantabile". Po nabożeństwie, korowód pocztów sztandarowych, samorządowców, przedstawicieli instytucji i organizacji oraz mieszkańców przemaszerował na Plac Zwycięstwa, gdzie wysłuchano Apelu Poległych, których uczczono salwą honorową. Delegacje za czele z burmistrzem Andrzejem Szczygłem oraz starostą Powiatu Gryfickiego Ryszardem Chmielowiczem, wspólnie z radnymi oraz przedstawicielami urzędu złożyły kwiaty pod pomnikiem pamięci.

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk