Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:10 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Amelia, Filip, Witalis
A+ A A-

OWOCNA PRACA GRAFICZNA I MALARSKA MŁODYCH ARTYSTÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W TRZYGŁOWIE

Jakub Siekielski zdobywcą Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym LMiR Jakub Siekielski zdobywcą Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym LMiR

21 maja br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Szczecin odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników półfinałów XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego ”Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. 

Komisja konkursowa Zakładu Regionalnego Geologii Pomorza Państwowego Instytutu Geologicznego PIB w Szczecinie przyznała reprezentantowi Grupy Graficznej /GGG/ ze Szkoły  Podstawowej w Trzygłowie Jakubowi Siekielskiemu - wyróżnienie /szczebel regionalnym obejmował województwa zachodniopomorskie i lubuskie/. Linoryt wykonany przez Jakuba jest odpowiedzią na hasło konkursowe w kategorii  plastycznej "DRAPIEŻNE OBLICZA ZIEMI”.  Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Galerii Prezydenckiej w Szczecinie.

11.05.2013 maja br. odbył się Ogólnopolski Finał Konkursu Ligi Morskiej i Rzecznej „Młodzież na Morzu”, organizatorem była Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie. Honorowy patronat pełniła Pani Anna Komorowska.

 „Polskie rzeki, jeziora i morze – nasze wspólne dobro” tak brzmiało hasło inspirujące do działań plastycznych. Na tle prac, które napłynęły z wielu stron kraju,  komisja konkursowa znacząco doceniła osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Trzygłowie przyznając w poszczególnych kategoriach:

-grafika - GRAND PRIX - JAKUB SIEKIELSKI /kl.IV/, 

-malarstwo –NAGRODA – Kacper Bogusz /kl.II/,

-szkoła – WYRÓŻNIENIE –do którego poza głównym laureatem szczególnie przyczyniły się prace uczniówzkl. II:Oliwii Urbaniak,  Oli Łosiewicz, Klaudii Bryl, Marcela Górskiego, Maćka Stanisławka oraz  Kacpra Stanisławka /kl.IV/ i Mateusza Koszyka /kl.V/.

Tegoroczny sukces uczniów Grupy Graficznej /GGG/ z trzygłowskiej podstawówki jest jej siódmym osiągnięciem nagrody głównej na szczeblu ogólnopolskim.

Dotychczas linoryty reprezentowały szkołę: na wystawach w Bibliotece Publicznej w Gryficach i GDK, w murach Galerii i Muzeum „Brama” na wystawach pokonkursowych np. w Galerii Prezydenckiej w Szczecinie, w Cafe 22 /na 22 piętrze/ w Szczecinie, w dwóch edycjach kalendarzy /r. 2009 i 2010/ wydanych przez Państwowy Instytut Geologiczny w Szczecinie, na wystawie XVIII Międzynarodowego Bienale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu /2012/, a także zdobią gmach Wydziału Techniki Morskiej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie /galeria internetowa www.graftrzyglow.republika.pl/.   

 

Ścieżkami plastyki młodych twórców prowadzi

Marek Prociak

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk