Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:10 lipca 2020 roku  |  Imieniny obchodzą: Amelia, Filip, Witalis
A+ A A-

II FORUM BIBLIOTEKARZY WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Dnia 19 czerwca br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyło się II Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego. Temat spotkania brzmiał „Bibliotekarz w dobie zmian”. Z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gryficach w spotkaniu uczestniczyły dwie bibliotekarki: Anna Burda i Genowefa Kijowska.

 Program Forum był bardzo ciekawy. Poruszał wiele ważnych spraw dla zawodu bibliotekarza, dotyczył m.in. kształcenia bibliotekarzy, bibliotekarza dyplomowanego, problemów bibliotekarzy szkolnych oraz bibliotek publicznych. Omówione zostały zmiany w pracy bibliotek w związku z realizacją Programu Rozwoju Bibliotek. Gryficka Biblioteka również realizuje projekt i ma w tej dziedzinie już duże osiągnięcia, jednym z nich jest zorganizowanie konkursu literackiego pod hasłem „Utalentowani” oraz wydanie zboru wierszy i opowiadań laureatów tegoż konkursu. Odbyły się również dwa nocne czytania przy zaangażowaniu nauczycieli i uczniów z Gimnazjum nr 2 w Gryficach. Najważniejszym efektem uczestnictwa w Programie jest nawiązana współpraca z lokalnym środowiskiem.

Po każdym wystąpieniu długo trwała ożywiona dyskusja, bowiem w spotkaniu brało udział 130 osób.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach

Anna Burda

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk