Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/bieg_patrolowy
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/bieg_patrolowy


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 lutego 2019 roku  |  Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus
A+ A A-

"WYJDŹ W ŚWIAT"- BIEG PATROLOWY

W dniach 27-28 sierpnia 2013r. w Gryficach odbył się bieg patrolowy oraz fabularna gra terenowa, które były doskonałą okazją, aby sprawdzić swoje umiejętności harcerskie i orientację w terenie.

Profilaktyczny bieg patrolowy to jednodniowa zabawa polegająca na wykonywaniu przez utworzone wcześniej kilkuosobowe grupy adresatów różnych zadań, które znajdowały się w przygotowanych wcześniej na tę okazję punktach usytuowanych w różnych częściach naszego miasta, finalnie łączących się w jedną trasę (przebieg będzie nieznacznie różnił się dla każdej z grup- tak, aby zachowana była różnorodność, a jednocześnie "przepływ" grup przez dane punkty i zminimalizowany czas oczekiwania na wejście zespołów na kolejny punkt). Wszystkie punkty odnosiły się do różnych aspektów spędzania czasu wolnego oraz rozwijania swoich umiejętności, a część z nich dodatkowo odnosiła się do informacji dotyczących szkodliwego działania substancji psychoaktywnych.

Ponadto podczas biegu (oprócz sprzętu typowo wojskowego- typu: telefony polowe, maski przeciwgazowe) wykorzystano terenowe nawigacje GPS oraz profesjonalny sprzęt do paint-ball'a. Wszystkie biorące udział w biegu patrolowym grupy spotkały się na ognisku podsumowującym, które zrealizowano na strzelnicy leśnej przy ul. Niechorskiej. Oprócz ogniska każda z grup miała okazję do postrzelania na punkty do celu, czy też wchodzenia na skrzynki. Te elementy wliczały się do punktacji ogólnej, która z kart polowych każdej z grup była podliczana, a następnie zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody dla zwycięskich grup (jak również drobne upominki dla pozostałych).

Kolejny dzień upłynął pod znakiem zmagań z grą terenową. Ta forma działania przeznaczona była dla młodzieży w wieku 13-16 lat, dla której nawet bieg patrolowy z nagrodami może nie być odpowiednią zachętą do wzięcia udziału w tej formie zabawy. Odbywa się najczęściej w terenie leśnym, parkowym (lub też stanowiącym peryferie miasta) z odpowiednio opracowaną fabułą i dynamicznie zmieniającymi się warunkami i zasadami. Wymaga ona od uczestników zaangażowania się w jej przebieg, a jednocześnie wykazywania umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji, czy też pracy w grupie i przekonywania jej do swojego zdania. Ta forma rozrywki wymaga odpowiednio opracowanego scenariusza. Podczas tej gry młodzież została przeniesiona w świat, gdzie obecność używek wyrządziła duże szkody i są oni ostatnim zespołem, który może sprawić, że świat przetrwa, a nie ulegnie zagładzie. Oczywiście nie było to proste zadanie, a tylko nieliczni z nich mogli osiągnąć założone cele, przeciwko którym będą występowały wrogie im grupy.

Środki na realizację zadania pochodzą z budżetu gminy Gryfice przeznaczonego na realizację Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Najważniejsze chwile zostały zatrzymane przez obiektyw- zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Foto: z-ca komendanta ZD ZHP „Rega” Paweł Kamiński


{gallery}bieg_patrolowy{/gallery}

 

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk