Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/hotspot
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/hotspot


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:23 czerwca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
A+ A A-

HOT-SPOT'Y I KIOSKI INTERNETOWE RUSZAJĄ W GRYFICACH

Już niedługo na terenie naszego miasta będzie można korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu. Z zasobów sieci będzie można korzystać dzięki kioskom internetowym oraz Hot-Spot’om.

Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Osi 3, Działanie 3.1 „Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego”, na terenie miasta powstała sieć teleinformatyczna, zapewniająca mieszkańcom bezpłatny, szerokopasmowy dostęp do Internetu w obiektach publicznych, za pośrednictwem kiosków internetowych oraz Hot-Spot’ów (Wi-Fi).

Dzięki zrealizowanej inwestycji, mieszkańcy uzyskają dostęp do narzędzia, umożliwiającego komunikowanie się, wymianę i pozyskiwanie aktualnych danych oraz informacji. Inwestycja przyczyni się także do znacznego ograniczenie zjawiska wykluczenia cyfrowego wśród mieszkańców gminy Gryfice. Każdy mieszkaniec będzie mógł sprawdzić pocztę, przeczytać najświeższe informacje, ale także załatwiać różne sprawy za pośrednictwem sieci.

Całkowita wartość projektu pod nazwą „Budowa infrastruktury teletechnicznej dla Beneficjentów Województwa Zachodniopomorskiego – w celu zapewnienia dostępu do szerokopasmowego internetu” wynosi 7.966.326,49 zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 75%.

W chwili obecnej, w centrum miasta została zamontowana tablica multimedialna oraz kioski internetowe na Placu Zwycięstwa oraz przy Hosso. Urządzenia jeszcze nie są w użyciu ze względu na proces wdrożeniowy polegający na instalacji i konfiguracji oprogramowania. W przeciągu trzech miesięcy odbędą się próbne rozruchy, kiedy to dopięte zostaną ostatnie szczegóły zatem prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość.

Miejsca z dostępem do darmowego Internetu na terenie Gryfic:

Sieć HOT-SPOT:

- Gimnazjum Nr 1,

- Gimnazjum Nr 2,,

- Szkoła Podstawowa Nr 3,,

- Szkoła Podstawowa Nr 4,

- Pl. Zwycięstwa,

- Park Japoński,

- Park Miejski - Błonie

- Przystań kajakowa,

- park przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej,

- ul. Koszarowa - Hotspot,

 

Kioski internetowe i tablica multimedialna:

- Plac Zwycięstwa,

- naprzeciw Hosso,

- Budynek Urzędu Miejskiego,

- Gryficki Dom Kultury,

- Miejska Biblioteka Publiczna.

 

{gallery}hotspot{/gallery}

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*