Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:21 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel
A+ A A-

BAL SURÓWKOWY W SP TRZYGŁÓW

Nikogo nie trzeba przekonywać, że właściwe odżywianie jest bardzo ważne, ponieważ ma olbrzymi wpływ na stan zdrowia, nasze samopoczucie, a co za tym idzie, chęci do nauki i pracy. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Trzygłowie, szczycąca się od trzech lat posiadaniem wojewódzkiego certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”, nieustannie dba o prawidłowe odżywianie i harmonijny rozwój swoich uczniów.

Jednym z wielu zadań, jakie realizujemy w tym zakresie, było przystąpienie po raz trzeci do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie daje moc”, która jest przeprowadzana w listopadzie.

15 listopada 2013r. wszystkie dzieci z klas 0-III przygotowały wspólnie pyszne i zdrowe śniadanie, a uczniowie klas IV-VI wzięli udział w szkolnym „Balu Surówkowym”. Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami sporządzali surówki warzywne oraz Kanapki dla Niejadka, które oceniała komisja konkursowa. Duży stół szybko zapełnił się kolorowymi przysmakami ze świeżych warzyw i jury miało wielki problem z wyborem najlepszego dzieła kulinarnego. Pierwsze miejsca zdobyły surówka z czerwonej kapusty oraz  kanapka-zegarek. Następnie odbyła się degustacja wykonanych potraw. Wszystko było pyszne! Najważniejsze jest jednak to, że przygotowywanie kanapek i sałatek było dla wszystkich uczniów okazją do radosnej, wspólnej zabawy. Jej elementem była prezentacja przez każdą klasę piosenki promującej zdrowe odżywianie.

Autorzy najsmaczniejszej surówki i najbardziej pomysłowej kanapki dla niejadka zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz „zdrowymi” nagrodami w postaci owoców. Na zakończenie imprezy każdy uczeń otrzymał na deser jogurt owocowy.

Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom nasi uczniowie łatwiej zapamiętają, że właściwe odżywianie ma dobroczynny wpływ na ich zdrowie, samopoczucie, urodę, a także osiąganie dobrych wyników w nauce.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

                                                                      Wiesława Wiśniewska

 

    

*

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) – informuje się, iż: 1. Administratorem danych osobowych jest Gmina Gryfice z siedzibą Plac Zwycięstwa 37, 72-300 Gryfice, 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – iod@urzad.gryfice.eu 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań urzędu - na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. c oraz na podstawie Art. 9 ust.2 lit. g RODO 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe przechowywane będą w czasie określonym przepisami prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. 6. Istnieje prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania. 7. Istnieje prawo prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa. 8. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obligatoryjne. Wiecej informacji w naszej polityce prywatnosci privacy policy.

.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk