Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/gryfice/public_html/gryfice.eu/images/wosp14
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/wosp14


Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

Gmina Gryfice

*
Polish English French German Italian Russian 
Dzisiaj jest:19 lipca 2018 roku  |  Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław
A+ A A-

XXII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Z inicjatywy dyrektora biblioteki – Przemysława Kubalicy – który od 20. lat jest szefem gryfickiego sztabu WOŚP, siedziba tegoż sztabu została przeniesiona w mury Biblioteki. Dzięki intensywnej pracy sztabowców biblioteczne piwnice zyskały nowy koloryt.

Odświeżone ściany zapełniły plakaty Orkiestry oraz te z wypisanymi odręcznie hasłami towarzyszącymi działaniom młodym ludziom, którzy od lat włączają się w akcję Jurka Owsiaka. Już na wejściu do piwnicy witał wszystkich napis: „Do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach”. Dalej było jeszcze lepiej, co widać na zdjęciach. W paru miejscach pojawiły się nawet malowane na ścianach obrazki. W zabytkowych pomieszczeniach piwnicznych została umiejscowiona kawiarnia dla wszystkich wolontariuszy kwestujących na ulicach Gryfic. Przychodzili tu na gorącą kawę, herbatę i grochówkę oraz chwilę wytchnienia podczas całodziennego maratonu.

Odział dla dzieci został na ten dzień przemieniony w oddział finansowy sztabu. Tutaj wolontariusze odbierali przyniesione z miasta puszki z zebranymi datkami, sortowali je według nominałów, a ekipa pracowników Banku PeKaO S.A. oddział w Gryficach liczyła banknoty i podzielone monety w przywiezionych specjalnie na tę okazję maszynach do liczenia bilonu. To był niesamowity widok – jakby się oglądało młynek do mielenia kawy z wsypanymi do niego ziarnami.

Przez cały dzień, do późnych godzin wieczornych, biblioteka tętniła życiem. Niech pozytywna energia, którą napełniały się mury Biblioteki towarzyszy innym podejmowanym przez Nią inicjatywom.


Informacja, zdjęcia: MBP

{gallery}wosp14{/gallery}

© 2014 Gmina Gryfice. Wszelkie prawa zastrzeżone.

*